Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Gamta žino daugiau negu žmogus
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
              Gražus gamtos pasaulis, tik ne visi mokame juo džiaugtis. Jeigu visi, pamatę lizdelį, bėgtų šalin ir negąsdintų mažylių, įkeltų į medį inkilėlį, sukaltų lesyklėlę, pabertų trupinių, tai gyvajam gamtos pasauliui negrėstų išnykimas.
 Kovo 20 - Žemės diena, todėl Likiškėlių pagrindinėje mokykloje organizuota eilėraščių ir paveikslėlių paroda ,,Eilės Žemei'' ir 8 klasių aplikacijų paroda ,,Metų laikai”. Mokiniai aktyviai dalyvavo ir išrinko gražiausius Maironio, A. Mackaus, B. Braždžionio, V. Mykolaičio – Putino ir kitų poetų eilėraščius, kuriuose kalbama apie gamtą, jos grožį. Jie susidomėję skaitė A. Baltakio ,, Sniegena “, J. Baltrušaičio ,,Nemunas’’, Maironio ,,Mergelė’’,  ,,Saulei tekant‘‘, J. Aisčio  ,,Apie pavasarį’’R. Vaškevičiaus ,,Vasara’’ ir kitus . Aštuntokai aplikacijose įdomiai pavaizdavo metų laikus. Visi suprato, kokia  svarbi yra žmogui motina Žemė. Be jos negalėtų gyventi jokia gyvybė.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Tai suvokdami mokyklos mokiniai dalyvauja projekto ,,Drąsinkime ateitį‘‘ ekologinėje iniciatyvoje ,,Eko drąsa‘‘, nes mano, kad maži ir dideli dalyviai gali pakeisti  supantį pasaulį, todėl  aktyviausiems suteikiama galimybė dalyvauti kūrybiniame konkurse  ,,Mobijaus ciklas‘‘. 4 – 11m. mokiniai galės piešti piešinius ,,Aš padedu gamtai‘‘, 12 – 15m. vaikai rašys rašinį  ,,Mano  žalias gyvenimas‘‘. Vyresni  nei 15m. kurs socialinę  reklamą ekologijos  ir atliekų rūšiavimo tema (ją sudarys lankstinukas, plakatas, filmukas). Iniciatyvos dalyviai rinks makulatūrą, elektronines atliekas, įvairias pakuotes. Taip jaunuoliai parodys, kad jiems rūpi Žemės  likimas.
  Tik mylėdami aplinką ir jausdami  atsakomybę už ją, į gamtą mokiniai važiuos ne vien grybauti ir uogauti. Jie keliaus ten pailsėti, pabūti su savimi, o gal tiesiog patylėti. ,,Džiaugsmas nebėga į gamtą, nes laimingas žmogus jos nepastebi. Ją supranta tik tas, kuris verkė gamtoje ir pajuto virš galvos motinišką alsavimą“ (Just.Marcinkevičius).
Atrodo, kad gamta žino daugiau negu žmogus .    
Lankytojai:1828
Reitingas: (5 vertintojai)
Sukūrimo data:03/20/12
Paskutinieji pakeitimai:03/21/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį