Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Mergaitėms apie mergaites
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Kovo 8 dieną 5a, 6a klasių mergaitėms buvo vedamas užsiėmimas ,,Mergaitėms apie mergaites".Jį organizavo ir vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alvyra Kirkliauskienė ir Marijampolės miesto ligoninės gydytoja akušerė- ginekologė Audronė Žaldarytė. Ji atstovauja firmai ,,johnson & johnson''.Gydytoja kalbėjo viską...apie mergaites, gyvybės atsiradimą.

Visi vaikai auga ir kada nors tampa suaugusiais. Šis virsmas yra nuostabus periodas kiekvieno žmogaus gyvenime, tačiau jis atneša ir įvairių rūpesčių.Vaikai auga lėtai ir tolygiai, tačiau nuo 11 metų mergaičių augimo kreivė staigiai šauna į viršų.Tai rodo, kad prasidėjo lytinio brendimo laikotarpis. Jis vadinamas paauglystė. Šiame amžiaus tarpsnyje organizme vyksta didelių pokyčių. Keičiasi ne tik kūnas, bet ir psichika, elgesys. Mergaitės dažniausiai pradeda bręsti 10 -13 metų.Šiame tarpsnyje pasirodo pirmosios mėnesinės.Mergaitė gali tapti mama. Šia tema buvo pateikta daug patarimų ir gyvenimiškų pavyzdžių.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Paauglystėje vyksta ne tik fizinių bet ir psichikos pokyčių. Duguma paauglių nesupranta kas darosi, jaučiasi nesaugūs. Jiems būdinga nuotaikų kaita. Kyla klausimai: ,,Kas aš esu?", ,,Ką kiti apie mane galvoja?", ,,Ar tapsiu toks, kaip mano tėvai?", ,,Kas yra svarbiausia gyvenime?". Atsiranda lytinis potraukis, kuris keičia paauglių mąstymą ir elgesį. Bet ... atsimink, jog bet kuriame žingsnyje tu gali ištarti,,Ne".Paaugliai iš lytinių santykių tikisi kažko ypatingo, tačiau jie dar nesubrendę psichiškai. Dėl to ankstyvi lytiniai santykiai dažnai nuvilia, sukelia neigiamų emocijų.O už naują atsiradusią gyvybę laukia didelė atakomybė....
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:1640
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:03/12/13
Paskutinieji pakeitimai:03/12/13
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį