Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 10 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Tyrėjo diena pirmą kartą Alytuje
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Alytaus Likiškėlių pagrindinėje mokykloje gegužės mėn. 22-ąją dieną vyko Tyrėjo diena. Tyrėjo diena – tai mokslo populiarinimo renginys, skirtas stiprinti mokinių susidomėjimą moksline veikla ir paskatinti juos tapti jaunaisiais tyrėjais. Mes labai džiaugiamės, kad tapome pirmieji Alytaus mieste, sulaukę mokslininkų savo mokykloje.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Į mokyklą atvyko mokslininkų grupė, tikėdama atrasti mokslo žmogaus potencialą ne viename mokinyje ir populiarinti gamtos mokslus bei technologijas. Tyrėjo dienos organizuojamos pagal projektą „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimas ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“, kurį vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Pirmenybė, rengiant Tyrėjo dienas, atitenka toms mokykloms, kurių mokiniai aktyviai dalyvauja mokslinėje tiriamojoje veikloje ir yra aktyvūs klubo „Jaunasis tyrėjas“ nariai. Prieš renginį vyko pasirengimo darbai: vizito programos parinkimas ir suderinimas, mokinių informavimas, sudominimas, paskirstymas į paskaitas. Jau nuo ankstyvo ryto šurmuliavo mokykla. Mokiniai aktyviai talkino ruošiant priemones paskaitoms, visus labiausiai domino mažoji sporto salė, kurioje įsikūrė planetariumo „kupolas“.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Paskaitos vyko keturiose patalpose pagal mokinių amžių ir pasirinktas temas. Devintokai ir dešimtokai išklausė Dr.Sigitos Jurkonienės paskaitą „Augalų funkcionavimas aplinkos streso sąlygomis“. Aštuntokai bendravo su Dr.Algimantu Paškevičiumi. Dėstytojas papasakojo apie mikrobiologinius tyrimus bei mokyklos oro mikroorganizmus. Septintųjų ir šeštųjų klasių mokiniai stebėjo įrangos demonstravimą, kurios pagalba galima registruoti judesius, kaip veikia greitaeigė kamera. Visa tai jiems demonstravo Stepas Šafranauskas. Labiausiai visiems patiko Sauliaus Lovčiko paskaita „Mes ir Visata“. Įspūdinga buvo tai, kad planetariumo kupolas (į kurį reikėjo įlįsti) tilpo sporto salėje. Mokiniams labai patiko gulintiems stebėti visatą, planetas, žvaigždynus ir klausytis įdomios paskaitos.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pamokos prabėgo tikrai įdomiai ir nepastebimai. Tyrėjo diena – puiki galimybė mokiniams pažinti mokslą kitaip: naujausią informaciją gauti ne iš mokytojo, o iš mokslininko, dirbančio toje srityje ilgus metus, su jais pasikalbėti, pamatyti iš arti įrenginius, kuriais jie ar jų kolegos naudojasi bei gyvai stebėti tyrimų rezultatus. Mokiniai gamtos mokslų pamokų metu aptars įspūdžius, atsakys į grįžtamojo ryšio anketos klausimus, bandys surasti ir pateikti pasiūlymus Idėjų turnyrui.
Lankytojai:1355
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:05/29/13
Paskutinieji pakeitimai:05/29/13
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį