Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Rytmetys, skirtas Tarmių metams paminėti
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Tarmės – etninės kultūros pagrindas. Tikroji kalba yra ta, kuri mus lydėjo nuo vaikystės, kurią mes girdėjome iš savo tėvų ir senelių. Tai - mūsų tarmė.
Išlaikant lietuvių kalbos tarmių gyvąją tradiciją,  spalio 10 d. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vidzgirio filialo  bibliotekininkės Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos 3B klasės mokinius pakvietė į  rytmetį „Pakalbėkime dzūkiškai“.
Mus pasitiko gražiai tautiškai pasirėdžiusi  pedagogė dzūkė Svetlana Žadeikienė. Ji  skaitė savo kūrybos vaikiškus eilėraštukus, klausė vaikų vieno ar kito žodžio — vyko gražus bendravimas dzūkų tarme. Vėliau prasidėjo smagūs žaidimai. Paklusdami Svetlanos nurodymams, vaikai  bandė nueiti „ciesiai po ciesiai“ ir vis klydo, kol pagaliau išsiaiškino, kad tai reiškia eiti tiesiai, o paskui pasukti į dešinę, o jei jau į kairę suksi, tai dzūkas pasakys: „Aik po kitai rankai“. Klausantis pasakos „Pupa“ dzūkų tarme, vaikams, išgirdus dzūkiškus  žodžius, reikėjo atlikti tam tikrus  judesius. Tai buvo mokiniams smagūs atradimai. Pamažu jie pradėjo prisiminti senelių kalbą dzūkų kaime. Visus susirinkusius pavaišinome savo iškepta dzūkiška babka.
Tarmių metai yra skirti pabrėžti lietuvių kalbos grožį, jos įvairumą bei išskirtinumą. Tad bibliotekininkės palinkėjo nepamiršti mūsų senelių, tėvų kalbos, nepamiršti ir nesigėdyti kalbėti savo gimtąja tarme.
Lankytojai:757
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:10/17/13
Paskutinieji pakeitimai:10/17/13
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį