Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Rudenėjančiais Metelių regioninio parko takais
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
 

 Krenta gelsvi, rausvi medžių lapai... Gamta ruošiasi ramybės periodui. Spalio mėn. 15 dieną Likiškėlių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai, lydimi mokytojų (Vidutės Rutkauskienės, Meilutės Rusinienės ir Daliutės Žilinskienės) lankėsi Metelių regioniniame parke.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
     Spalio 11 d. duris atvėrė nauja Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija „Ką pasakytų ežerai". Pagrindinė tema atskleidžiama ekspozicijos turinyje, pristatant išskirtines Metelių regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes, susipažindinama ir su rečiausiais Lietuvoje gyvūnais - baliniais vėžliais. Metelių regioniniame parke kaip perlai žėri trys didžiausi pietų Lietuvos ežerai: Dusia, Metelys ir Obelija. Šalia Dusios ežero miško apsuptyje įsikūręs lankytojų centras su skaidriomis stiklo sienomis. Šio pastato ypatybės „padiktavo" ir naujos ekspozicijos idėją - pušų vertikales, kurios tarsi atkartoja gamtos ritmą, susilieja su aplink augančiu pušynu. Kitas unikalus baldas - „siena - žemėlapis", kuris sukasi aplink savo ašį, kad uždarytų arba atvertų konferencijų salę su stalais - galvosūkiais. Interjeras buvo projektuojamas taip, kad žmogui atrodytų, tarsi jis būtų ant ežero kranto tarp pušų. Lankytojų centro ekspozicijos tikslas - sudominti ir suteikti daugiau žinių apie Metelių regioninio parko kraštovaizdį, augaliją ir gyvūniją, saugomus objektus, kad parko lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti" šio krašto gamtos lobius.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.


Mūsų mokyklos mokiniai buvo pirmieji, kurie susipažino su nauja ekspozicija. Ją apžiūrėję, lydimi parko direkcijos specialistės Elenos Amšiejienės pasižvalgėme po regioninio parko apylinkes, išklausėme įdomų gidės pasakojimą, pasigrožėjome rudenėjančia gamta. Pažintinę ekskursiją aptarėme įrengtoje poilsiavietėje, kepėme dešreles, dalijomės įspūdžiais. Su gera nuotaika pasiekėme namus.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:983
Reitingas: (3 vertintojai)
Sukūrimo data:10/17/13
Paskutinieji pakeitimai:10/17/13
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį