Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
K. Donelaičio lietuviškumas – moralinė kategorija
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
 Tautinis motyvas lydi lietuvių kultūrą nuo Renesanso laikų. Į šį bendrą srautą XVIII a. viduryje įsilieja ir K. Donelaičio kūryba. Poeto tautinė savimonė akivaizdi. Ją formavo to krašto lietuvių raštijos tradicijos (M. Mažvydas, J. Bretkūnas,D. Kleinas, Pil. Ruigys ir kt.) ir lietuviška kilmė – protėvių žemės jausmas. K. Donelaičio tautiškumas yra labia savitas. Lietuviškumas jam yra moralinė kategorija: tikras lietuvis privalo dorai ir teisingai elgtis, sąžiningai dirbti, gerbti senuosius papročius, mylėti Dievą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
 Būtent tokį K. Donelaitį prisiminė ir Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos mokiniai, organizavę su lietuvių kalbos mokytojomis (L. Tamkevičiene, Z. Bražinskiene, I. Žuramskiene ir E. Norkevičiene) popietę „K. Donelaičio kūrybos skaitymai’, skirtą lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300 metinėms paminėti. Mokiniai stebėjo demonstruojamas skaidres, klausė pasakojimo apie Mažojoje Lietuvoje  XVIIIa. viduryje iškilusį Kristijoną Donelaitį – pirmųjų lietuviškų pasakėčių ir poemos „Metai” autorių. Paskui popietės dalyviai raiškiai skaitė K. Donelaičio  poemos „Metai” ištraukas. Istorijos mokytoja M. Šapalienė pralinksmino visus dalyvius paskaičiusi  pasakėčią.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
 Pabendravę šiltoje aplinkoje su prieš 300 metų gyvenusio poeto kūryba, popietės dalyviai suprato, kad K.Donelaitis užima išskirtinę vietą – jis pirmas didelis lietuvių poetas, aukštos moralės žmogus, norėjęs „Kiekvienam daryti gera savo darbu ir žodžiu”.
                                                                    L. Tamkevičienė, lietuvių kalbos mokytoja
Lankytojai:707
Reitingas: (3 vertintojai)
Sukūrimo data:02/05/14
Paskutinieji pakeitimai:02/10/14
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį