Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Kur tik pažvelgsi – viskas Lietuva
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
1918 metų Vasario 16 - oji diena yra viena iš tų Lietuvos istorijos datų, kurias dar taip neseniai stengtasi ištrinti iš mūsų atminties. Tačiau visi Tėvynės likimui neabejingi žmonės niekada nepamiršo, jog tą dieną Lietuvos Taryba paskelbė atkurianti nepriklausomą demokratinę valstybę. Karštligiškos pastangos aptaškyti šią dieną melo, neapykantos, paniekos purvu nieko nedavė. Net ir sunkiausiais metais ji buvo ir liko tylioji tautos šventė, grąžinanti prie istorijos ir tikrumo šaltinių.
Ši diena – nepajudinama tautos buvimo atrama visų istorijos vėjų pagairėje, nes kiekvienai lietuvių kartai turėjo savo prasmę. Nepriklausomybės metais ji įkūnijo džiaugsmą dėl atgautos laisvės ir tikėjimą šviesia tautos ateitimi.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Paminėti Vasario – 16 - osios per pirmą pamoką susirinko ir Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos bendruomenė. Šventės organizatoriai, 7b klasės mokiniai (auklėtoja Daiva Šeštavickienė), pradėjo pamoką. Istorijos mokytoja Marytė Šapalienė priminė dalyviams, kad ši diena verčia pamąstyti apie protėvių politinę kultūrą ir jų drąsą, parenkant kelią lietuvių tautai Europos žemyne bei pasaulyje. Septintokai (Karolina Širvinskaitė, Vakaris Babravičius, Justina Klusavičiūtė, Nauris Steponavičius, Gabrielė Simanavičiūtė, Justinas Truncė, Kamilė Cibulskaitė, Martyna Džapbarovaitė, Robertas Tvorogas, Skaistė Vasiliauskaitė, Martynas Vainauskas), deklamuodami eilėraščius, teigė, kad  didžiausias tautos turtas – jos laisvė, nepriklausomybė, o Tėvynė – gražiausias pasaulyje altorius. Džiugią nuotaiką renginio dalyviams padovanojo pradinių klasių mokytojos Nijolės Muzikevičienės mažieji šokėjai „Navatni dzūkeliai‘ ir mokyklos dainininkai (vadovė muzikos mokytoja Silva Rakauskaitė). Pamoką baigė vedėjai, klausdami ir atsakydami, kas jiems yra Lietuva. O Lietuva – tai aš, draugai, tėvai, mano žemė, dangus. Lietuva, kai žydi vyšnios, kai turi kam paduoti ranką, kai kažkas sako , kad myli, kai juokiasi ir verkia vaikas.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Tikriausiai visi šventės dalyviai suprato, kad, kur tik pažvelgsi, – viskas mūsų, viskas – Lietuva.

                                                 Mokyklos korespondentai
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:1347
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:02/14/14
Paskutinieji pakeitimai:02/14/14
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį