Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Kovo 22- oji Pasaulinė vandens diena
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
 Kiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena.
Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
         Šiuo metu planetoje, pagal statistinius duomenis, yra 7 milijardai žmonių. Beveik 800 milijonų mūsų planetos žmonių neturi prieigos prie švaraus vandens ir apie 2,5 mlrd. naudojasi vandeniu, neatitinkančiu sanitarinių reikalavimų. Daugiau nei 300 milijonų Afrikos gyventojų jaučia nuolatinį vandens stygių, beveik visos Arabų šalys kenčia nuo vandens trūkumo. Dėl klimato kaitos daugelyje šalių mažėja gėlo vandens ištekliai. Statistika rodo, jog 6–8 milijonai žmonių kasmet miršta nuo nelaimių ir ligų, susijusių su vandeniu.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
         Kai milijardai žmonių išgyvena badą ir vandens trūkumą, mes negalime apsimesti, jog problema mūsų neliečia, nors mes ir gyvename šalyje, kur turime vandens daugiau nei pakankamai. Projekto „Sveikatiada“ komanda kviečia visus į „Vandens lašelių“ parodą, kuri eksponuojama prie mokyklos muziejaus ir siūlo susipažinti su vandens reikšme mūsų organizmui, mus supančiai aplinkai, o kartu ir mokytis tinkamai vertinti ir tausoti šį turtą
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Saugokime vandenį ir tausokime jį. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie problemų sprendimo bei imtis tam tikrų veiksmų
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Keletas „Sveikatiados“ projekto  patarimų jums, kaip gali taupyti vandenį savo namuose ir taip tausoti šį brangų gamtos mums dovanojamą turtą:
1. Užsukime vandenį valydamiesi dantis. Valytis dantis ir laikyti kriauklės čiaupą atsuktą yra
labai nenaudinga. Jis bėga veltui. Geriau sudrėkinkite šepetuką ir įsipilkite į stiklinę vandens burnai praskalauti. Taip sutaupysite 19 litrų vandens.
2.  Dažniau prauskimės po dušu, ne vonioje. Maudantis vonioje, nelygu jos dydis, sunaudojama 120–350 litrų vandens. Penkias minutes prausiantis po dušu išeikvojama maždaug keturis kartus mažiau vandens.  
3. Užsukime čiaupą, kai muilinamės ar trenkame galvą šampūnu. Taip sutaupysime ir muilo, ir karšto vandens.
4. Plaudami indus, nepalikime bėgančio vandens. Atsukime vandenį tik kempinei sudrėkinti. Tada jį užsukime ir išmuiluokime indus. Vandenį vėl atsukime indams skalauti..
5. Plaukime daržoves ir kitus produktus dubenėliuose. Dėl to sutaupysime 10 litrų vandens per
dieną.                                                                              Projekto „Sveikatiada“ kuratorė Jūratė Puidokienė
Lankytojai:2069
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:03/26/14
Paskutinieji pakeitimai:03/26/14
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį