Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Susitikimas su Angelais sargais
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mūsų mokyklos jaunieji muziejininkai rugsėjo 8-osios popietę lankėsi Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Pažintį su policininko darbu pradėjome nuo Budinčios dalies. Mums papasakojo, kad policininkai budi ištisą parą. Mūsų pagalbos skambučiams priimti skirtos net keturios telefono linijos, į įvykio vietą vyksta arčiausiai esantis policijos ekipažas. Nusikaltimai tiriami naudojant pačias pažangiausias technologijas. Parodė mums kamerą, kurioje keletą valandų laikomi viešosios tvarkos pažeidėjai. Sužinojome, kad policijoje tarnauja keturi šunys. Vienas iš jų neseniai pagavo pabėgusį kalinį ir apgynė policininko kinologo gyvybę.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Po komisariato apžiūros, lydimi komisarės inspektorės Vijos Kudzienės, pakilome į erdvioje palėpėje įsikūrusį Alytaus Teisėsaugos ir Teisėtvarkos muziejų. Muziejus įkurtas 2004 metais. Visus eksponatus muziejui dovanojo patys policininkai. Ant sienų kabo stendai su nuotraukomis, piešiniais. Visus sužavėjo stendas, skirtas policininkų kartoms pagerbti. Ant sienų taip pat sukabinti įvairiausi ženklai. Vitrinose pamatėme iš nusikaltėlių atimtus ginklus, policininkų naudotas neperšaunamas liemenes, antpečius, uniformas, įvairią techniką. Taip yra eksponuojami gauti apdovanojimai, suvenyrai, policininkų kepurės ir senovinis gaisrininko šalmas.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pareigūnė mums papasakojo apie dviejų policininkų žygdarbį sulaikant ginkluotus nusikaltėlius. Sužinojome, kad riaušių malšintojo policininko apranga sveria tiek pat, kiek viduramžių riterio šarvai – apie 30 kg.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Daug spėlionių sukėlė demonstruojama kėdė su diržais. Visi vieningai nusprendėme, kad tai „elektros kėdė“ nusikaltėliams bausti. Pasirodo, kad klydome. Lietuvoje mirties bausmės nėra, o ši kėdė skirta sutramdyti agresyvų nusikaltėlį.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Išvyka mums labai patiko. Mes pamatėme, kad policininkai ne tik mus saugo ir gina, bet laisvalaikiu fotografuoja, piešia, kolekcionuoja ir kuria savo profesijos muziejų.

„Jaunųjų muziejininkų“ būrelio vadovė, istorijos mokytoja Marytė Šapalienė.
Lankytojai:1750
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:10/13/14
Paskutinieji pakeitimai:10/13/14
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį