Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Adventiniai renginiai
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
     Gruodžio 16 d. Likiškėlių pagrindinėje mokykloje vyko du adventiniai renginiai.
     Sveikos gyvensenos ir technologijų mokytoja Jūratė Puidokienė ir etninės kultūros mokytoja Irena Žuramskienė pakvietė mokytojus į mokytojų kambarį trumpam stabtelti nuo lėkimo, ir atidėjus visus rūpesčius, kartu pabūti Šv. Kalėdų laukime. Mokiniai pristatė advento papročius, o mokytojos dalinosi savo atsineštais šventiniais valgiais, vaišinosi mokytojos Jūratės Puidokienės virtu kisieliumi ir keptais kūčiukais. Direktorius Algimantas Stašiauskas dėkojo mokytojoms ir mokiniams už galimybę stabtelti ir išgyventi laukimo džiaugsmą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
      Dalindamiesi su meile gamintu valgiu bei nuoširdžiai linkėdami vieni kitiems sveikatos, meilės, ramybės bei pilnatvės, išgyvenome bendrystės jausmą.
   Po adventinės agapės mokiniai ir mokytojai susirinko į šventiškai išpuoštą salę pamąstyti apie tylos vertę mūsų gyvenime ir tikėjime atviroje integruotoje tikybos ir etninės kultūros pamokoje “Tyloje atsiveria regėjimo stebuklas”.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
    PLAČIAU:
   Pamoką pradėjo tikybos mokytoja Jūratė Liubamirskaitė meditacija apie advento laiką. Mūsų mokyklos 4 - 7 klasių mokiniai pristatė prasmingą trijų dalių vaidinimą „Tyloje atsiveria regėjimo stebuklas“.
   Pirmoji vaidinimo dalis padėjo dalyviams nusikelti į Senojo Testamento laikus, kada žydų tauta ilgėjosi išpranašauto Mesijo, išvaduosiančio juos iš Babilonijos vergijos.
   Visi esame bent kartą patyrę liūdesį, kančią, nusivylimą, vienatvę, uždarumą. Kiekvienas yra šaukęsis pagalbos, troškęs meilės, siekęs šviesos.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   Viltis nušvito Izaijo pranašystės išsipildyme – Jėzuje Kristuje.
   Antroje dalyje sugrįžome į savo tautą, į savo tėvynę Lietuvą, parodydami, kaip Viešpaties atėjimo – Kristaus gimimo laukiama prieš kiekvienas Kalėdas senovėje ir dabar. Etninės kultūros mokytoja Irena Žuramskienė ir mokiniai atidžiai rinko advento papročius ir tradicijas. Šiandien ypač svarbu atgaivinti advento nuotaikas. Jo rimtį ir susikaupimą vis dažniau išstumia blizgučiai ir papuošalai, užgožiantys tikrąsias vertybes. Šitaip nyksta žmoguje Atpirkėjo ilgesys ir poreikis. Jo vietą pamažu užima vis garsiau skelbiamas savęs „atpirkimas“.
   Trečioje dalyje buvo aiškiai parodytas kontrastas tarp triukšmo ir tylos. Šiandien žmogus paverčia savo balsą bei gitaros stygų virpesį... pragarišku triukšmu, kuriame negali išgirsti nei savęs, nei kitų, nei Dievo.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
   Viešpats ateis, kai nebijosime „įžengti į tamsą ir įdėti savo ranką Dievo saujon...“. Jis ateis, kai patys tapsime šviesa kitiems, kai tyloje nusiimsime kaukes ir tapsime savimi. Tik nepraraskime vilties.
   Nebijokime „grįžti į savo širdį – susikaupti, sukurti tylą, įsiklausyti, kas dedasi mūsų viduje ir aplink mus. Juk tiek mumyse ir aplink mus yra triukšmo, kuris gresia užslopinti Viešpaties balsą. Mums reikia būti be galo atidiems tiems ženklams, kurie liudija Dievo buvimą. Viešpats eina šalia mūsų ant pirštų galų ir sustoja išklausyti to, kuris jautria širdies klausa bendrauja. Taigi, kad išgirstum širdyje su tavim kalbantį Dievą, turi vyrauti tyla. Dar daugiau: kai su kuo nors kalbamės, mums reikia tylos, kad apmąstytume tuos žodžius, kuriuos turi persmelkti tyla...“(                                                                                                                                   Šv. Augustinas).

   
                                       Tikybos mokytoja Jūratė Liubamirskaitė
Lankytojai:1164
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:12/19/14
Paskutinieji pakeitimai:12/19/14
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį