Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 11 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Vasario 16-oji – nepajudinama tautos buvimo atrama
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
1918 metų vasario 16-oji diena yra viena iš tų Lietuvos istorijos datų, kurias dar taip neseniai stengtasi ištrinti iš mūsų atminties. Tačiau visi tėvynės likimui neabejingi žmonės niekada nepamiršo, jog tą dieną Lietuvos taryba paskelbė atkurianti nepriklausomą demokratinę valstybę. Karštligiškos pastangos aptaškyti šią dieną melo ir neapykantos, paniekos purvu nieko nedavė. Net ir sunkiausiais metais ji buvo ir liko tylioji tautos šventė, grąžinanti prie istorijos ir tikrumo šaltinių. Ši diena – nepajudindama tautos buvimo atrama visų istorijos vėjų pagairėje, nes kiekvienai lietuvių kartai turėjo savo prasmę.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Apie Vasario 16 – osios svarbumą Lietuvai Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos skautų organizacijos nariai drauge su skautų vadove Aušra Bučinskiene ir istorijos mokytoja Maryte Šapaliene kalbėjo per organizuotą pilietiškumo pamoką. Mokykla atsiliepė į Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės akciją originaliai ir prasmingai pažymėti Vasario 16-ąją. Mokinių taryba  mokyklos vidiniame kiemelyje iš vėliavėlių ir gėlių, kurias padarė klasės, sudėliojo raides LT.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Šventės dalyvius pasveikino mokyklos direktorius Algimantas Stašiauskas ir viešnia Rima Mitkienė, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė, Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos ir plėtros komiteto pirmininkė. Jie akcentavo, kad tautos nepriklausomybė turi būti nuolat saugoma ir branginama. Rima Mitkienė paskelbė ir dar vieną džiugią žinią – Likiškėlių pagrindinė mokykla reikalinga šiame mikrorajone, todėl nebus uždaryta ir galės toliau sėkmingai dirbti.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Renginio pradžioje skambėjo A. Mamontovo daina „Marso kanjonai“, buvo rodomi vaizdai „Neregėta Lietuva“, sugiedota Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“. Vedėjos (Deimantė Žilionytė, Kamilė Margelytė, 6a kl.) akcentavo, kad ši diena  nepriklausomybės metais  įkūnijo džiaugsmą dėl atgautos laisvės ir tikėjimą šviesia tautos ateitimi. Okupacijos metais ji simbolizavo prarastos laisvės ilgesį ir žmoniškesnio gyvenimo viltį. Dabar ji žadina viltingą nerimą dėl mūsų ateities. Mokiniai (Augustas Petrukevičius, Jokūbas Lučinskas, Nauris Steponavičius, Danielė Svirnelytė, Evelina Adomaitytė, Ieva Laurinaitytė, Viktorija Zdanevičiūtė, Danielė Vorobliovaitė) citavo 1918 m. buvusio Lietuvos Tarybos nario, vėliau – antrojo Lietuvos prezidento žodžius: „Didžiausias  tautos turtas – jos laisvė, nepriklausomybė. Ant mūsų tautos laisvės aukuro buvo paaukota daug žmonių gyvybių, iškęsta pažeminimų, kalėjimų, trėmimų, persekiojomų. Vasario 16 - osios aktas mums ypatingai brangus ne tik dėl to, kad jis skelbia Lietuvos nepriklausomybę, bet kad tai yra drąsus, savarankiškas vieningos tautos žygis, kuris pasiekė tikslą“. Prasmingai per pilietinę pamoką nuskambėjo Bernardo Brazdžionio eilėraštis „Lietuvos vardas“ ir Justino Marcinkevičiaus „Tai gražiai mane augino“. Mokyklos ansamblis padainavo Eurikos Masytės „Laisvė“, o Lina Umbrasienė, pirmokų mokytoja, lietuvių liaudies dainą „Oi niekur nėra“. Pilietiškumo pamoką pratęsė istorijos mokytoja Marytė Šapalienė, kuri demonstravo filmą „Kelias į nepriklausomybę“. Paskui šventinio minėjimo dalyviai buvo pakviesti pasigrožėti pradinukų piešinių parodomis  („Piešiame laisvę“ ir „Graži tu, mano brangi tėvyne“), kurias padėjo organizuoti skautų vadovė Aušra Bučinskienė ir pradinių klasių mokytojos.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Išklausę pilietiškumo pamoką, jos dalyviai suprato, kad 1918 metų vasario 16-oji diena suriša nesuskaičiuojamų lietuvių kartų gyvenimus į vieną grandinę, kurią vadiname tautos laisvės istorija. Jau Gediminas sakė: „Pirmiau geležis pasikeis į vašką, o vanduo pavirs plienu, negu mes atšauksime ištartą žodį – laisvė“. Laisvė tautai yra vienintelis dalykas, kurį galima turėti arba neturėti. Nebūdama laisva tauta gali turėti daug ką, bet neturi svarbiausio dalyko – ateities.

       Lionė Tamkevičienė, „Jaunųjų korespondentų“ būrelio vadovė
Lankytojai:1982
Reitingas: (6 vertintojai)
Sukūrimo data:02/13/15
Paskutinieji pakeitimai:02/13/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį