Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 1 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
„Sveikatiados " projektas tęsiasi – „Mankštiada“
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Alytaus Likiškėlių pagrindinėje mokykloje vasario 10 d. vyko „Sveikatiados“ projekto veiklos.
Šį kartą visi renginiai buvo skirti fizinio aktyvumo propagavimui.
  Mokinių fizinis aktyvumas šiuo metu didelė problema. Įvairių šalių tyrimų duomenys rodo, kad  jis šiuo metu stipriai mažėja, todėl daugėja sveikatos sutrikimų, ligų, fiziškai silpnų ugdytinių. Fizinis aktyvumas – vienas iš svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, stiprinančių fizinį pajėgumą, sveikatą ir gerovę. Fizinis aktyvumas ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas ir jo funkcijas. Nuo jo priklauso organizmo funkcinių galių vystymasis, taisyklinga laikysena, geras kūno sudėjimas . Kasdieninis fizinis aktyvumas yra būtinas normaliam vaikų vystymuisi, naudingas įvairių sveikatos sutrikimų prevencijai, didina fizinį pajėgumą . Vaikui judant, skatinamas judėjimo analizatorių ir fizinių savybių (jėgos, greitumo, ištvermės, pusiausvyros ir koordinacijos) ugdymas, sukeliamos teigiamos emocijos .
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Todėl apie fizinio aktyvumo svarbą diskutavo 6 klasių mokiniai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alvyra Kirkliauskienė ir „Sveikatiados“ projekto kuratorė technologijų mokytoja Jūratė Puidokienė.  Paaiškinusi, fizinio aktyvumo įtaką sveikatai, medikė ragino vaikus sėdėjimą prie kompiuterio keisti į aktyvią veiklą. Kadangi, kompiuteris vis tiek lieka neatsiejama šeštoko kasdienybė, mokiniai buvo mokami teisingai dirbti kompiuteriu, darant fiziškai aktyvias pertraukas, bei daryti akių mankštas. Išmokę daryti akių mankštą, mokiniai žadėjo daugiau laiko praleisti užsiimdami aktyvia veikla ir netgi būti fizinės veiklos iniciatoriais šeimoje.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Tą pačią dieną mūsų mokykloje svečiavosi  Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Karolina Misevičiūtė. Ji mokė penktokus smagiai ir linksmai daryti mankštą. Visą pamoką 5a klasės mokiniai, skambant linksmai muzikai, atliko daugybę fizinių pratimų. Nebuvo lengva sportuoti 40 min. be pertraukos, bet mokiniai buvo ištvermingi. Pasibaigus mankštai, jie buvo pavargę bet gerai nusiteikę. Penktokai suprato, kad mankšta ne tik stiprina žmogaus organizmą,bet ir palaiko sveikatą bei puikią nuotaiką visą dieną.
                                     Projekto „Sveikatiada“ kuratorė mokyt. Jūratė Puidokienė
Lankytojai:1084
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:02/13/15
Paskutinieji pakeitimai:02/13/15
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį