Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Televizijos bokštas – švyturys kelyje į laisvę
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
       Kaip ir kiekvienas metais, Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla paminėjo sausio 13-ają – Laisvės gynėjų dieną. 8. 00 val. visuose mokyklos languose buvo įžiebtos žvakelės, kurios priminė Laisvės gynėjų žygdarbį, mokiniai su mokytojais kalbėjo apie tų dienų įvykius.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
8. 15 val. mokyklos bendruomenė dalyvavo maironiečių organizuotame renginyje (vadovė Irena Janovskaja). Šios organizacijos nariai deklamavo gražiausius posmus apie Lietuvą, rodė filmų ištraukas, priminė, kad Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Televizijos bokštas tapo lietuvių tautos švyturiu kelyje į laisvę. Tai skausmo, pergalės ir atminties simbolis. Prie jo susibūrusi tauta 1991 m. įrodė, kad Lietuva – gyva, kad šventoje žemėje įaugusios mūsų gyvasties šaknys. Šitą žemę ir garbingą Lietuvos praeitį mums išsaugojo ir paliko proseneliai ir tėvai. Išsaugojo. O mes ar išsaugojome save, lietuvi? Taip, mes lyg medžiai nenugenėjami - nenudžiūstam, tik diržyjame, mes lyg dainos, kurios pakyla ir laisvai plasnoja.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mumyse vis dar rusena viltis, kad žuvusiųjų pralietas kraujas Sausio 13 –ąją, o vėliau Medininkų pasienio poste, neišgaravo be pėdsakų. Jis sruvena mūsų gyslomis ir sruvens visada.

                Mokyklos korespondentai
Lankytojai:556
Reitingas: (0 vertintojai)
Sukūrimo data:01/13/16
Paskutinieji pakeitimai:01/13/16
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį