Alytaus profesinio rengimo centras
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Windows istorija

                                                   Windows istorija


Šiuo metu mes visi gerai žinome viena iš populiariausių operacinių sistemų - windows bei ją įkurūsios korporacijos Microsoft. bet windows ilgai tobulėjo, nuo paprastos MS-DOS iki x86 bei x64 bitų sistemų.  na daug cia nekvrasinsiu ,,smegenų" , o einam prie reikalo.

Microsoft Windows – grupė komercinių operacinių sistemų, skirtų asmeniniams kompiuteriams. Pirmoji Windows operacinė sistema pristatyta 1985 metais, o šiuo metu dominuoja pasaulio asmeninių kompiuterių rinkoje. Kartu su operacine sistema pateikiamos ir kai kurios programos, pvz., Windows Media Player, Internet Explorer.

Visų Windows sistemų veikimas (procesų valdymas) yra pagrįstas pranešimų eile: atskiri procesai valdymą gauna, iš bendros eilės išrinkus kitų procesų (ar operacinės sistemos) sugeneruotus valdymo pranešimus. Tokio tipo architektūra leidžia lengvai realizuoti objektinio programavimo galimybes operacinėje sistemoje ir vartotojo aplinkoje, garantuoja gana greitą sistemos reakciją į išorės įvykius (pvz., vartotojo veiksmus), esant mažam sistemos apkrovimui, tačiau apriboja sistemos stabilumą ir našumą, esant kritinėms apkrovoms ir neleidžia programoms dirbti realiu laiku.

Windows versijos:

Windows 1.x  - Pirmoji Windows versija: 16 spalvų, langai nepersidengia, mažai programų, nieko panašaus, ką dabar vadiname darbastaliu. Veikia tik kaip MS-DOS papildymas.

______________________________________

 


Windows 2.x - Antroji Windows karta. Atsirado persidengiantys langai, "Maximize"/"Minimize" sąvokos. Veikia tik kaip MS-DOS papildymas


Windows 3.x - Trečioji Windows karta. Vis ne tokia savarankiška kaip ateinančios, tačiau daug patogesnė: pradėjo atsirasti darbui tinkle skirtos galimybės, darbastalis tampa kažkuo panašesniu į tai, ką mes dabar naudojam, dalis MS-DOS programų nuo šiol gali veikti Windows languose (ankščiau to nebuvo). Atsirado nemirtingas Solitare žaidimas, bei šiuolaikiškas Control Panel. Daug didesnis ekrano spalvų palaikymas, nei buvo ankščiau.


Windows 95 - Ketvirtoji Windows karta, atnešusi į pasaulį iš esmės mažai kuo nuo jos pasirodymo pasikeitųsi darbastalį. Skirtingai nei prieš tai buvusios Windows kartos - tai savarankiška operacinė sistema (bet visgi dar glaudžiai susijusi su MS-DOS).
 

Windows 98 - Glaudžiai integruotas į sistemą Microsoft Internet Explorer, bei kitų naršyklių nesubėjimas tinkamai reaguoti į tai, padarė taip, kad nuo to laiko ši naršyklė užima gana geras pozicijas internetinių naršyklių rinkoje. Atsirado integruotas DVD, interneto priegos dalinimosi palaikymas. Nors ir daug pakeitimų visgi ši operacinė sistema dar daug kuo susijusi su MS-DOS.


Windows NT 3.51
Windows NT 4
Windows 2000
Windows XP
Windows Server 2003

Windows Vista
Windows Server 2008

greitu metu bus išleista Windows 7


Kompiuteriai turėjo keletą architektūrų, Pirmosios architektūros, per kurias operacinės sistemos jau sugebėjo skleisti garsą, valdyti kompiuterinės pelės žymeklį ir pan. buvo 16 bitų sistemos Tai buvo pati pradžia, prie normalaus stacionaraus kompiuterio kūrimo.
* 16-bitų operacinė aplinka. Šios kartos sistemos dažnai laikomos tik grafiniu apvalkalu MS-DOS failinei sistemai, bet 16-bitų Windows versijos jau turėjo savą vykdomųjų failų formatą ir pateikė savo įrenginių tvarkykles (vaizdo, spausdinimo, pelės, klaviatūros ir garso). Taip pat nuo pat pradžių buvo galimybė dirbti daugialypėje aplinkoje (su keliom programom vienu metu). Taip pat, buvo įdiegta virtualios atminties posistemė, leidžianti naudoti daugiau operatyviosios atminties, nei yra fiziškai. Šios kartos versijos – Windows 1.0 (1985), Windows 2.0 (1987) bei šiai artima versija Windows/286.

* Hibridinė 16/32-bitų operacinė aplinka. Windows/386 versijoje įvesta 32-bitų apsaugoto režimo branduolys ir virtualios mašinos monitorius, virtualizuojantis disko kontrolerį, vaizdo plokštę, klaviatūros, pelės, taimerio ir pertraukimų kontrolerius. Windows 3.0 (1990) ir Windows 3.1 (1992) įvesti papildomi patobulinimai. Taip pat buvo palaikomas 16-bitų apsaugotas režimas, leidžiantis vykdyti programas, kurios nenaudojo Windows paslaugų.

* Hibridinė 16/32-bitų operacinė sistema. Windows 3.11 versijoje įdiegtas 32-Bitų failų priėjimas leido Windows sistemai veikti nepriklausomai nuo DOS failų valdymo. Windows 95 įvesti ilgi failų vardai, o MS-DOS įdiegtas Windows viduje. Vėliau išleistos dvi žymiai pažangesnės Windows 98 versijos, o 2000 metais – Windows Me, naudojusi tą patį kodą, bet imitavusi Windows 2000 grafinę aplinką.

* 32-bitų operacinė sistema sukurtos kaip žymiai patikimesnės sistemos, nesiremiančios DOS. Pirmoji versija buvo Windows NT 3.1, paremta kartu su IBM sukurtos OS/2 sistemos kodu bei Windows 3.0 grafine aplinka (1993, pažymėta „3.1“, kad būtų 1 daugiau nei pagrindinių konkurentų OS/2 2.1), vėliau išleista NT 3.5 (1994), NT 3.51 (1995) ir NT 4.0 (1996). Pastaroji naudojo Windows 95 grafinę aplinką. Vėliau Microsoft siekė apjungti namų ir verslo vartotojų operacines sistemas išleisdami Windows 2000, bet galiausiai ši sistema išleista kaip verslo vartotojams skirta sistema. Vėliau išleista Windows XP jau pritaikyta ir namų vartotojams. Serveriams išleista Windows Server 2003 versija, o mobiliems įrenginiams – Windows CE.

* 64-bitų operacinė sistema, naujausia karta, sukurta AMD AMD64 procesorių architektūrai bei dviems Intel alternatyvoms (IA-64 ir EM64T) – Windows XP x64 Edition ir Windows Server 2003.


Lankytojai:1164
Reitingas: (4 vertintojai)
Sukūrimo data:02/10/09
Paskutinieji pakeitimai:03/20/09
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus profesinio rengimo centras Perjungti į Bibliotekos lygmenį