Alytaus profesinio rengimo centras
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
MERGAIČIŲ ORGANIZMO POKYČIAI BRENDIMO METU
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Šiandien Alytaus profesinio rengimo centro M. Krupavičiaus žemės ūkio ir verslo skyriuje, visuomenės sveikatos specialistė, merginoms (Ž4 ir Ž7 grupės) skaitė paskaitą apie brendimo laikotarpiu vykstančius pokyčius, kylančias problemas ir kaip jas spręsti. Paskaitos metu buvo diskutuojama iškilusiais klausimais.
Mergaičių lytinis brendimas yra nepaprastas laikas pačioms mergaitėms ir jų tėvams. Tačiau, tai nėra tik jauno kūno pasikeitimų laikas, bet ir periodas, kai mintys, savęs ir pasaulio suvokimas taip pat keičiasi.
Mergaitės paprastai pradeda bręsti 9-14 metų, o berniukai 12-16 metų. To laikotarpio pradžią lemia hormoniniai pasikeitimai kūne ir didžia dalimi, kai kurie paveldimumo faktoriai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lytinis brendimas apima visus organizmo pakitimus paauglystėje ir jaunystėje. Tai procesas, per kurį labiausiai pasireiškia žmogaus priklausomumas vyriškai ar moteriškai lyčiai. Šis laikotarpis vienas atsakingiausių žmogaus gyvenime. Į jį jaunas žmogus įžengia būdamas vaikas, o jam pasibaigus, tampa suaugusiu žmogumi.
Brandos periodu, ne visų mergaičių tėvai turi ryžto kalbėtis apie brendimo metu vykstančius organizmo pokyčius. Dėl nežinojimo ar per mažai gautos informacijos kyla psichologinės problemos, baimė dėl greitai vykstančių pokyčių organizme. Todėl, yra labai svarbu suteikti informacijos ir apsaugoti jaunuoles nuo joms nepalankių veiksnių.

Alytaus profesinio rengimo centro,
M.Krupavičiaus žemės ūkio ir verslo skyriaus
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Lankytojai:2805
Reitingas: (6 vertintojai)
Sukūrimo data:04/05/11
Paskutinieji pakeitimai:04/05/11
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus profesinio rengimo centras Perjungti į Bibliotekos lygmenį