Alytaus profesinio rengimo centras
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Mintys prieš stažuotę
Artėja mūsų išvykimo diena į Prancūziją. Visi klausinėja kaip čia mums taip pasisekė. Išdidžiai atsakome, kad vykstame į profesinę stažuotę prie Viduržemio jūros. Tačiau ir patys pagalvojame, kas ir kiek turėjo dirbti, kad mes galėtume pasitobulinti užsienyje.
Taigi, prieš išvykstant,  užsukome į Vystymo skyrių ir pakalbinome ten dirbančias merginas.
,,Mūsų centro Vystymo skyrius yra struktūrinis Centro padalinys, kuris atsakingas už naujų projektų inicijavimą, esamų projektų koordinavimą ir vykdymą. Jis  nuolat analizuoja Centro veiklą dabarties ir ateities požiūriu, numato strategines permainas Centro Misijos sėkmingam įgyvendinimui. Šiuo metu jau yra įgyvendinta 30 projektų įvairiose užsienio šalyse''-pasakojo skyriaus vedėja Dovilė Šliuželytė.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Vystymo skyriaus vedėja Dovilė
               APRC Vystymo skyriaus vedėja Dovilė Šliuželytė ir projektų vadovė Aurelija Malinauskaitė mums papasakojo, kad šiuo metu yra vykdoma virš dešimt įvairių projektų. 2011 m.Alytaus profesinio rengimo centras įgyvendina  Leonardo da Vinci  mobilumo projektus,  skirtus mokinių naujų kompetencijų įgijimui  ir mokytojų kvalifikacijos kėlimui.
Nuo 2010 m. birželio 22d. mokykla pradėjo įgyvendinti  Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą ,, Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas Pietų Lietuvoje‘‘, kurio tikslas pagerinti pietų Lietuvos gyventojų kompiuterinio raštingumo įgudžius. Projektų vadovės papasakojo, kad jau apie 100 Lazdijų rajono gyventojų sėkmingai baigė  kompiuterinio raštingumo mokymus.
Jos taip pat džiaugėsi sėkmingai vykdoma veikla  "Tool-Tipls" projekte. Projekte dalyvaujančių institucijų paslaugų ir aptarnavimo sektoriaus mokiniai  tris kartus per savaitę (pirmadieniais, antradieniais ir ketvirtadieniais) sutartu laiku naudodamiesi projekto "Tool-Tipls" internetiniu puslapiu www.tool-tipls.eu atlikdavo įvairias užduotis ir taip tobulino savo profesinius anglų kalbos įgūdžius.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Projektų vadovė Aurelija
Alytaus profesinio rengimo centras kartu su Alytaus pataisos namais nuo 2009 m. įgyvendina  Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą ,, Nusteistųju psichologinis konsultavimas, profesinis mokymas ir darbinių įgūdžių ugdymas, siekiant palengvinti socialinę integraciją.‘‘  Jo tikslas – spręsti nuteistų darbingo amžiaus asmenų socialininės integracijos problemą.
Taip pat labai svarbu paminėti, jog Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai šiais metais jau spėjo pabuvoti užsienyje... Centro mokinės Renata Rėklaitytė ir Milda Kvederavičiūtė ką tik grįžo iš stažuotės Vokietijoje  pagal Leonardo da Vinci programos projektą "Virėjų praktinių įgūdžių ugdymas Vokietijoje" .
O Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai Gintarė Zubravičiūtė ir Vaidas Kudirka stažavosi Dž. Britanijoje pagal Leonardo da Vinči programos projektą "Naujas veiklos pasaulio vaidmuo tobulinant IT ir verslo organizavimo profesines kompetencijas".

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Projektų vadovė Raimonda
Skyriaus darbuotojos pasakojo, kad norint įgyvendinti šiuos projektus,  reikia domėtis skelbiamais projektų konkursais, pildyti paraiškų formas, sulaukti įvertinimo ir vėl rašyti, rašyti, rašyti... Svarbiausia paraiškos formoje „apginti“ projektą, kad būtent mes gautume paramą šių projektų įgyvendinimui. Visas šis darbas trunka apie metus ir tik tada mokiniams bei mokytojams atsiveria galimybė išvykti į kitą užsienio šalį stažuotei. Ne visi mokiniai turi galimybę išvykti.  Vėl skelbiami konkursai, atliekami kalbos mokėjimo testai. Po  stažuotės visi turi parengti trumpą ataskaitą, o  Vystymo skyriaus darbuotojos jau vėl viską apibendrina ir pateikia dokumentus projektą finansavusiai organizacijai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
       Šiame Leonardo da Vinci projekte "Modernių technologijų taikymas paslaugų sektoriuje"  dalyvauja 16 mokinių, kurie vyks i stažuotę pietų Prancūzijoje, Agde mieste.  
Projekte dalyvauja 12 APRC mokinių, 2 Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokyklos mokiniai ir 2 Kauno prekybos ir verslo mokyklos mokiniai. Kadangi ne visi šio projekto dalyviai moka prancūziškai susišnekėti, tai mes dar lankėme kalbinio parengimo kursus.  Į prancūzų kalbos pamokas pas mokytoją Rasą Naujalienę ėjome kiekvieną dieną. Kaip kas  galejome. Vieni po praktikos,  kiti po pamokų. Kalbėjom, žaidėm, improvizavom, vaidinom , darėm pratimus. Per tą laiką stengėmės įgyti kuo daugiau žinių, kuo daugiau sužinoti apie Prancūziją, apie šios šalies papročius bei tradicijas. Mes taip pat parengėme pristatymus Power Point programa apie  Lietuvą, Vilnių,  Alytų  bei mūsų profesinio rengimo centrą.
Likus dviem savaitėm iki išvykimo, mes susitikome su centro direktoriumi, lydinčia mokytoja ir projekto vadove.
        Susitikimo metu direktorius Vytautas Zubras mums palinkėjo sėkmės, o  projekto vadovė supažindino mokinius su vizito detalėmis ir reikalavimais.


Nuoširdžiai dėkojame visiems už suteiktą galimybę vykti į stažuotę ir už norą mums padėti susipažinti su kitos šalies švietimo sistema, mokymo programomis, kultūra ir papročiais!

 

Keletas nuotraukų iš vykdomų ir jau vykusių projektų
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Palinkėkite mums sėkmės!
Ir laukite su įspūdžiais!!!
,,Modernių technologijų taikymas paslaugų sektoriuje" projekto dalyviai
Lankytojai:3958
Reitingas: (17 vertintojai)
Sukūrimo data:04/03/11
Paskutinieji pakeitimai:04/05/11
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus profesinio rengimo centras Perjungti į Bibliotekos lygmenį