MBGatvė
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 2 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Gimtosios kalbos diena: prisiminkime ir branginkime sąvąją kalbą
        Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena.
        Pasaulyje yra virš šešių tūkstančių kalbų. Kiekviena jų – tarsi savita vertybes auginanti žemelė, kurią būtina išsaugoti. Didelė dalis jų – mažai vartojamos, joms gresia mirtis. Europoje tokių – kelios dešimtys. Tokioje šalyje kaip Airija aktyvioji visuomenės dalis, suvokusi gimtosios kalbos vertingumą ir svarbą, padedama valstybės, visomis išgalėmis gelbsti ir gaivina savąją airių kalbą.
        Protėviai mums išsaugojo ir paliko didžiausią tautos turtą – gimtąją kalbą. Dideliu darbu ir pastangomis per visą pereitą amžių ji atsigavo ir suklestėjo, atlaikė okupacinį režimą ir kolonistų invaziją, na o dabar susiduria su naujausia grėsme – globalizacija. O ,tiksliau, pavojumi mūsų pačių kvailumo ir abejingumo, kai, nemąstydami arba „nurašydami“ vertybes, paleidžiame gimtąją kalbą „iš rankų“.
        Mokėti užsienio kalbų – reikalinga ir teisinga, tačiau svarbu, jog gimtoji valstybinė kalba išlaikytų savo reikšmę ir vietą. Siekdami išlaikyti kalbą ateities kartoms privalome išmokti, remdamiesi kitų šalių patirtimi, išnaudoti globalizacijos teikiamas galimybes ir informacines technologijas kalbai išsaugoti, apginti ir plėtoti, dalydamiesi informacija ją atskleisti pasauliui. Gimtosios kalbos diena yra puiki proga ne tik prisiminti šiuos esminius tikslus, bet ir kiekvienam mūsų susirūpinti savo kalbos grožiu ir švara, kiekvienam prisidėti prie gimtosios kalbos puoselėjimo. Raginame visus stengtis neteršti kalbos svetimybėmis ir darkytomis konstrukcijomis, vartoti ją gyvą ir vaizdingą, o, naudojantis kompiuteriu ar rašant trumpąsias žinutes, naudoti lietuviškus rašmenis. Juk kalba - tai mūsų sielos veidrodis, nereikia jo bijoti ir dangstyti, tada ir sielos taps švaresnės.  

Darius
Lankytojai:11279
Reitingas: (16 vertintojai)
Sukūrimo data:02/20/09
Paskutinieji pakeitimai:11/22/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 MBGatvė Perjungti į Bibliotekos lygmenį