MBGatvė
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.

Vida apie... la vida* (* gyvenimas (ispaniškai)

 

    Turbūt visi pažįstate mūsų mokyklos psichologę Vidą, tačiau greičiausiai ne visi žinote, jog ji domisi žmogaus egzistencijos prasme. Tai moteris, iš kurios galima pasisemti idėjų ir patirties. Taigi, nutariau pasidomėti Vidos Usnienės mintimis apie mūsų mokyklą ir gyvenimą.
Psichologė gimnazijoje dirba jau trejus metus. Ji įsitikinusi, jog gimnazistai yra pakankamai motyvuoti, laisvi ir meniški. Vidą stebina mūsų kūrybiškumas, minties polėkis, organizuojami renginiai. Mokytojų diena, jos nuomone, dar kartą įrodė, jog biržiškiečiai nestokoja ne tik idėjų, bet ir geba jas įgyvendinti. Psichologė vertina mokinių ir mokytojų tarpusavio bendravimą: tai tarsi studento ir puikaus dėstytojo bendravimas, laisvas, draugiškas.
Tačiau pakaks tų liaupsių, juk žmogus mokosi ne iš pergalių, o iš pralaimėjimų. Manau, Vida sutiktų su šia mintimi. Psichologė išdėstė aiškią savo poziciją apie tai, jog mes, biržiškiečiai, taip siekiame galutinio rezultato, jog nebesugebame pasidžiaugti šia akimirka. Susidaro įspūdis, jog mes save maksimaliai investuojame tik į ateitį, tikėdamiesi, jog kai gerai išlaikysime egzaminus, baigsime mokyklą, įstosime studijuoti trokštamą specialybę – tada jau būsime laimingi! Tačiau taip trokšdami įgyvendinti tikslus ir pasiekti kuo aukštesnius rezultatus nebeturime laiko sustoti ir pasidžiaugti pirmuoju sniegu, pakelti akis į dangų ir pasidžiaugti saule, nusišypsoti praeiviui gatvėje... Dideli tikslai ir siekiami rezultatai užgožia gebėjimą būti laimingiems dabar, šiandien ir džiaugtis gyvenimu kiekvieną akimirką! Patarimų duoti nemėgstanti Vida šįsyk jų nepagailėjo. Tačiau jokiu būdu nemanykite, jog ji nuvertina mokslą, priešingai, mokytis labai svarbu. Tik nereikia žinių suabsoliutinti, svarbu pastebėti prasmę ir grožį kasdieniuose dalykuose ir būti laimingiems dabar, o ne tada, kai...
Paklausta apie intelekto testų rezultatus ir biržiškiečių gebėjimus, Vida, kiek pamąsčiusi, matyt, ieškodama taikliausio žodžio, ramiai išrėžė: ,, Nerealiai protingi!‘‘ Ko jau ko, bet tokios išvados tikrai nesitikėjau.
Taigi, esame intelektualūs, pilni idėjų, minčių ir svajonių apie ateitį. Tačiau nemirškime sustoti ir pasidžiaugti jaunyste! To kartu su psichologe Vida jums ir linkime.


                                                                                                                Rūta Dambravaitė, 3f kl.


 

Lankytojai:1828
Reitingas: (14 vertintojai)
Sukūrimo data:12/12/10
Paskutinieji pakeitimai:11/22/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 MBGatvė Perjungti į Bibliotekos lygmenį