Vaivorykštė
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 5 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
KAS MES? OPTIMISTAI AR REALISTAI?
Skraido lapai aplink rudeniniai,
Kybo trys pasikorę vorai...
Aš kad spirsiu vienam į šikinę:
-Kas tau yr? Gal gyvent negerai?
Šitaip dabar lietuviškos tapatybės labirintus komentuoja gyvasis klasikas J. Erlickas. Iš tiesų sezoninėje laikų sandūroje optimizmo nedaug. Gal dėl to, kad užmigo lokiai, įsikniso įguolį barsukai, emigravo paukščiai, mažai šilumos ir saulės. O gal ir dėl to, kad šį rudenį žiniasklaidos ir jaunųjų politikų esame sočiai prigąsdinti atsėlinančia krize ir būsimo gyvenimo slenksčiais. Jei optimizmo atsargos ( kad ir J. Erlicko ketureilyje), tai nebesureaguotume net į moderniąją lietuvišką anekdotų tautosaką, kaip antai: „Yra 2 krizės įveikimo būdai – realus ir fantastinis. Realus – pas mus atskris ufonautai ir viską sutvarkys. Fantastinis – krizę įveiksime  patys.“
Aišku, negerų nuojautų turi kiekviena šeima: bedarbystės grėsmė tėvams ar mūsų absolventams, paskolų našta, infliacija, finansų krizė ( nesvarbu, banke ar kojinėje) ir t.t. Tačiau mūsų  mokykla šių grėsmių akivaizdoje atrodo išgyvenanti tikrą RENESANSĄ! Prašalaičiai gal tai įvardytų tarsi puotą maro metu. Žinoma, tai ne ufonautų, o tik mūsų mokyklos vadovų ir rėmėjų didžiausi nuopelnų dėka iškilo ketvirtasis aukštas, į kurį susisluoksniavo mūsų administracija, sutvisko nauji langai, sienos pasipuošė „kailinėliais“, dėl to pašiltėjo kabinetai ir koridoriai. Taigi jokios krizės ženklų mūsų kieme nė kvapo.
O perspektyvos? Jos irgi viliojančios. Juk spalio mėnesį visus krėtusios akreditacijos išvados teikia vilties, jog gerai įvertinus esamą padėtį ir dar gerokai patobulinus visus ugdymo rodiklius, galėtume tunelio gale išvysti švieslentę su geidžiamu užrašu -  Margaritos Rimkevičaitės technologinė GIMNAZIJA. Žinoma, jei stengsimės visi: mokytojai moderniau mokinius spustelės, o šie privalės suprasti seną kaip pasaulis tiesą, jog  mokykla – tai vieta, kurioje ne mokoma, o MOKOMASI.
Artėja gražios šventės – Kalėdos, kurios suteiks kiekvieno sielai ir kūnui palaimą. Nepasiduokime sezoninei ( ar politinei?) depresijai, praeis tas šuoras, tamsias žiemos dienas pakeis pavasarinis džiaugsmas ir optimizmą semsime rieškučiomis.
Beje, dar apie optimizmą. Sako, optimistai dabar dar mokosi angliškai, pesimistai – rusiškai, o realistai – kiniškai... Savame kiemelyje patariame kol kas geriausiai mokytis LIETUVIŠKAI!
Show picture in original size.
Lietuvių kalbos mokytoja Nerutė Pavasarienė pasidalijo žiemiškomis mintimis...
Visitors:2248
Rating: (12 evaluators)
Date created:12/14/08
Last change:12/14/08
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Vaivorykštė Switch to Library level