Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 2 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Sugrįžus iš astronomijos mokytojų vasaros stovyklos.
Kiekvienais metai Europos Astronomijos Mokymo Asociacija (EAAE) kviečia mokytojus, mokančius ar besidominčius astronomija, į vasaros stovyklas, kurios vyksta įvairiose Europos šalyse. Šiais metais stovykla vyko vienoje iš Kanarų salų – La Palmoje. Vulkaninės kilmės Kanarų salos išsidėstę Atlanto vandenyne netoli Šiaurės - Vakarų Afrikos. La Palmos sala, kurios sostinė Santa Cruz De La Palma, yra viena iš mažiausių salų.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Šiais metais stovykloje susirinko 100 mokytojų iš 24 šalių. Dauguma susirinkusių mokytojų buvo iš Europos: Vokietijos, Olandijos, Švedijos, Airijos, Belgijos, Prancūzijos, Ispanijos, Lietuvos, Ukrainos ir kitų šalių. Be europiečių stovykloje dalyvavo astronomijos mėgėjai iš Hondūro, Panamos bei Tuniso. Tiesa, kai kuriuos iš jų mėgėjais nepavadinsi - jiems astronomija yra ne tik hobi, bet ir darbas. Kai kurie iš jų atlieka mokslinius tyrimus astronomijos srityje, kiti dirba planetariumuose ar observatorijose. Sokrates fondo dėka turėjau ir aš galimybę dalyvauti 10-ojoje vasaros stovykloje.
Visą savaitę mokytojai dalyvavo seminaruose, kuriuos vedė įvairių šalių astronomijos asociacijų nariai.  Džiugu paminėti, kad seminarus vedė ir mūsų kaimyninės Latvijos atstovas Ilgonis Vilks, kuris supažindino su Zodiako žvaigždynų dėstymų mokykloje. Visi dalyviai, suskirstyti į keturias grupes po 25 žmones, išklausė 13 seminarų su astronomijos mokymu susijusia tematika. Seminarų metu mokytojai galėjo išbandyti įvairią praktine veiklą. Jų metu mokytojai konstravo įvairius astronominius prietaisus, saulės laikrodžius, atliko įvairius bandymus, stebėjimus.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Kanarų salos yra puikioje geografinėje padėtyje stebėti dangaus kūnus. Todėl La Palmos salos kalnuose yra įrengtos observatorijos, priklausančios Kanarų Astronomijos Institutui. Šiose observatorijose atlieka stebėjimus ne tik Ispanijos astronomai, bet ir įvairių pasaulio šalių astronomai. Dauguma teleskopų yra pastatyta bendradarbiaujant įvairioms pasaulio šalims. Čia savo mokslinius stebėjimus atlieka JAV, Norvegijos, Rusijos, Ispanijos, Meksikos, Švedijos, Prancūzijos, Armenijos, Taivanio, Italijos ir kitų šalių mokslininkai. Šiuo metų yra montuojamas naujas didelis (10m. skersmens) teleskopas Gran Telescopio Canarias.
Stovyklos dalyviai patys turėjo galimybę stebėti dangaus kūnus. Visi mokytojai, padedami instruktorių, buvo mokomi pažinti žvaigždynus, teleskopų pagalba galėjome stebėti mėnulį, ūkus. Vienas iš dangaus stebėjimų buvo organizuotas Roque de los Muchachos observatorijoje 2390m aukštyje virš jūros lygio. Tai buvo pats įsimintiniausias vakaras visiems stovyklos dalyviams. Visa 100 dalyvių grupė ant aukščiausio salos taško, esančio 2426m. aukštyje, stebėjo nuostabų saulėlydį.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Visitors:4518
Rating: (8 evaluators)
Date created:10/19/06
Last change:05/14/09
Rate this article:
TitleAuthorRepliesLast reply
GerbėjasSimonas Bendikas011/16/09
canax onlineviagra cheaponlineabyrvalq003/02/07
Pharmacy search: onlinetramadol cheaponlinebezolapa002/18/07
Buy Rolex - you best brand - Second Sunday Forumrepliwatch012/14/06
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2019 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level