Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 1 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Įspūdžiai iš seminaro gamtos ir matematikos mokytojams Lisabonoje
Show picture in original size.
Moderni Lisabonos architektūra
Show picture in original size.
Tolumoje – vienas ilgiausių pasaulyje tiltų (17km) ir Lisabonos okeanariumas
Show picture in original size.
Kursų dalyvės: Islandija, Švedija, Austrija, Portugalija, Austrija, Lietuva :)
Show picture in original size.
Pūdytos ryklio mėsos siūlo ragauti islandė
Show picture in original size.
Šventinė vakarienė Palmelos pilyje
eTwinning profesinės raidos  seminarai skirti mokytojams, norintiems daugiau sužinoti apie eTwinning ir savo europinio bendradarbiavimo įgūdžius, naudojantis IT. Į šiuos seminarus susirenka mokytojai iš įvairių Europos šalių pasidalinti patirtimi, ieško bendraminčių bendriems projektams.
2006m. Spalio 19-21 d. eTwinning seminaras, skirtas gamtos ir matematikos mokytojams, vyko Lisabonoje (Portugalija). Pasak Portugalijos Švietimo Ministerijos  atstovo Joao Correia de Freitas – vienas motyvuotas mokytojas per savo profesinį laikotarpį informaciją perteikia 4000-iams mokinių. Taigi, eTwinning tarptautinių seminarų tikslas gerinti mokytojų motyvaciją, darbo kokybę. Mokytojas tobulina asmeninius užsienio kalbos įgūdžius, įvairina mokymo metodus, praplečia akiratį, sudomina savo regiono kolegas. Projektuose dalyvaujantys moksleiviai turi galimybę susipažinti su projektų partnerių šalių kultūra, gerėja jų užsienio kalbos įgūdžiai, išmokstama tikslingai panaudoti kompiuterį, mokomasi bendravimo kultūros ne tik bendraujant su klasės draugais, bet ir su mokiniais iš kitų šalių. Mokyti ir mokytis iš kitų šalių suteikta galimybė ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.
Seminare Lisabonoje dalyvavo apie 100 matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, geografijos mokytojų iš 20 Europos šalių. Neatsitiktinai pusę seminaro dalyvių sudarė mokytojai iš Portugalijos. Šios šalies mokyklos yra įvaldę puikius projektinius įgūdžius, remiami ir skatinami Švietimo Ministerijos turi nemenką patirtį eTwinning projektuose.
Gamtos mokytojų projektine veikla, patirtimi, idėjomis ir metodine medžiaga dalijosi Karl Sarnow EUN Xplora portalo pedagoginis patarėjas, pasiūlęs Europos gamtos mokslų mokytojams Xplora Knoppix programų rinkinį, skirtą gamtos ir matematikos mokytojams. Programa nelicencijuojama ir laisvai platinama tarp Europos mokytojų. Portugalijos Geografijos Mokytojų asociacijos vadovė Clara Rocha Santos pristatė aplinkos švietimo projektus, Teresa Lacerda – integruotą projektą, kuris paremtas eksperimentiniais gėlo vandens tyrimais, naudojant mini laboratoriją ir kt.  
Visiems dalyviams išdalinta metodinė seminaro medžiagą, asmeninės kortelės, kurios informavo apie dalyvį – asmens duomenis, valstybė ir dėstomas dalykas, pagal kurį dalyviai suskirstyti į grupes. Pirmasis dalyvių susitikimas – nacionalinių patiekalų pristatymas. Teko ragauti net pūdytos ryklio mėsos, kurios atvežė atstovė iš Islandijos. Vakarienės metu dalyviai susodinami pagal dėstomą dalyką, siekiant tiesioginio bendradarbiavimo,  bendravimo ir idėjų kaitos.
Septynios darbo grupės visą seminaro laiką intensyviai dirbo ieškodamos idėjų, partnerių, naujų galimybių, mokymo metodų.  Seminaro metu mokytojai nuolat bendravo, domėjosi šalimis, iš kurių dalyvavo. Maloniai nustebino, kad Lietuvos vardas nebėra nežinomas, tolimas. Lietuva nebėra tapatinama su Sovietų Sąjunga. Kai kurie mokytojai džiaugiasi turėję galimybe apsilankyti mūsų šalyje net keletą kartų. Juos džiugina sparčiai besikeičianti šalis, su darbščiais žmonėmis, nuostabia gamta, kultūra, istorinėmis vertybėmis. Informacija apie Lietuvą tiesiogiai iš užsienio šalių mokytojų džiugino. Nemažai mokytojų turėję bendrų projektų su Lietuvos mokyklomis, kurios išsiskyrė darbštumu, atsakingumu ir idėjomis.
Norėtųsi paraginti visus mokytojus dalyvauti tarptautiniuose projektuose, pasinaudoti mokytojui suteikiama galimybe dalyvauti informaciniuose seminaruose, tobulinti užsienio kalbos žinias. Atminkite, ne visų mokytojų užsienio kalbos įgūdžiai tobuli. Turėtume atsikratyti kai kurių sovietmečiu įgytų kompleksų dėl netobulo kalbos žinojimo ir baimės, kad „atpažins“. Mokykimės visą gyvenimą. Tarptautiniai projektai kitoms šalims padeda pažinti Lietuvą, džiaugtis jos gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis.
Visitors:898
Rating: (2 evaluators)
Date created:01/26/07
Last change:01/26/07
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2019 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level