Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 1 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Susitikimas su Leonu Karaliūnu

    „Istorija- mūsų darbų lobynas, praeities liudytoja, pavyzdys ir pamokymas dabarčiai,“- taip teigė didysis ispanas M.de Servantesas 16a. Nėra žmogaus, neturinčio savo giminės istorijos, nėra mokyklos be praeities puslapių,- taip prasidėjo spalio 10d. “Aušros“ gimnazijoje įvykęs susitikimas su Leonu Karaliūnu - knygų apie mūsų gimnaziją, Joniškio miestą ir sportą mūsų mieste autoriumi, vienu sėkmingiausių Joniškio krašto žmonių Lietuvoje, sporto klubo „Žemgalių ainiai“ prezidentu, buvusiu gimnazijos auklėtiniu.
    Susitikime dalyvavę  gimnazistai ir mokytojai džiaugėsi svečio nuoširdumu, paprastumu, grožėjosi jo joniškietiška šnekta.
    Nieko neužmiršo Leonas: nei savo gimnazijos istorijos, nei didžiosios meilės - sporto, - nei ištikimybės Joniškiui. Po renginio pakalbinti trečiokai gimnazistai tvirtino, jog tai buvo įdomus susitikimas, patrauklus tuo, jog neskambėjo garsios šaltos frazės. Ypač juos žavėjo svečio demonstruojama ekspozicija, tai -  garsių dabartinių ir praeities sportininkų originalūs marškinėliai, sportiniai bateliai. Neilgai jie keliaus lytėdami žiūrovų rankas, nes neužilgo visa tai atsidurs buvusio gimnazisto kuriamame  muziejuje! Apie savo didelius darbus – knygų leidimą - L.Karaliūnas prabilo paprastai ir nuoširdžiai.
    Šis susitikimas – ne atsitiktinis renginys gimnazijoje. Kitais mokslo metais po vidaus remonto planuojama įrengti Garbės galeriją. Į gimnaziją įžengusius pasitiks portretai žmonių, kurie šioje mokykloje dirbo, mokėsi. Tai projekto „Žymūs kraštiečiai ir šiandieninio jaunimo ugdymas" tęsinys. Gimnazijoje niekada nepamirštama, jog garbių, žymių žmonių atminimo įamžinimas- tai ne puošnios memorialinės lentos, bet jų darbų tęsimas, jų  neįgyvendintų svajonių išpildymas. Šią prasmingą ir kilnią misiją padeda paversti realybe atgyjantis gimnazijos muziejus, į pagalbą atskubantys jau nebedirbantys mokytojai pensininkai, „Sidabros“ draugijos nariai, gyvenantys Vilniuje, bet nepamirštantys savo Joniškio ir savo gimnazijos, visi buvę auklėtiniai, besirenkantys į laidų susitikimus, dovanojantys į laidų susitikimus, dovanojantys ir šiltą žodį, jaunystės nuotraukų, suteikiantys ir materialinę pagalbą.
    Susitikimo su L.Karaliūnu metu ne vieną kartą nuskambėjo svečio raginimas mylėti savo gimnaziją, visomis išgalėmis ją remti. Tai ne tušti žodžiai. Pats knygų autorius, sukdamasis nesibaigiančių darbų karuselėje(iki naujų metų turi pasirodyti devintoji jo knyga), randa laiko, turi noro bendrauti su moksleiviais, mokytojais. Juk mūsų visų  tikslas vienas - kad neliktų kurčia žmogaus siela, kad tik ji išgirstų prabėgusio laiko šnabždesį, suprastų jo prasmę, atsilieptų...
Visitors:1247
Rating: (1 evaluators)
Date created:02/06/07
Last change:02/19/07
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level