Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 1 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Show picture in original size.
Nuostabus interjeras ir Vilniaus panorama
Show picture in original size.
Sofija Jonaitytė supažindina su VOBT
Show picture in original size.
Dekoracijos, detalės, butaforija... ispūdinga
Show picture in original size.
Spektaklių rūbai tinka ne visiems.... :)
Ieškodami grožio, vieni keliauja po visą pasaulį, kiti – po savo gimtąjį kraštą. Ir vieni, ir kiti grožio, prasmės randa ir svetur,ir namie.
Gėris ir džiaugsmas karaliavo Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokytojų ir dalies mokinių širdyse vasario 24 dieną. Radome progą, ištaikėme laisvą šeštadienį – ir vaikščiojome paskui gerbiamą Sofiją Jonaitytę Operos ir baleto teatro užkulisiais, suplukę bėgiojome po knygų mugę, vakare grožėjomės „Keistuolių“ „Meile ir mirtim Veronoje“.
Joniškio „Aušros“ gimnazija nepraleidžia progos pasididžiuoti savo buvusiais auklėtiniais, jei tik įmanoma – palaikyti su jais ryšius. Viena iš buvusių auklėtinių – gerb. Sofija Jonaitytė, Nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, visada laukiama gimnazijoje, be galo šiltai bendravusi su mumis savo darbo vietoje – teatre. Jos pasiūlyta ekskursija po teatro užkulisius – puikios akimirkos, leidžiančios iš arti pažvelgti į paslaptingą meno pasaulį. Gerb. Sofija prisiminė teatro istoriją, neužmiršo joniškiečių, dirbusių ar tebedirbančių teatre (o jų, pasirodo, nemažas būrys, didelė dalis – mūsų gimnazijos auklėtiniai). Mūsų ekskursijos vadovė gyvais, nuoširdžiais žodžiais perteikė nuotraukų, kuriose užfiksuotos spektaklių akimirkos, turinį ir esmę, praskleidė dekoracijų ir visos butaforijos paslaptis, kiekvieną atvykusį „paženklino“ durklu, leido fechtuotis, pasimatuoti aktorių sukneles, pačiupinėti balerinų puantus (sukurtus vyrų)... Tyliai džiaugėmės gerb. Sofijos paslaugumu, išmintimi, taktu – inteligencija, ir ne vienas didžiavomės: Ji – mūsų krašto, mūsų gimnazijos žmogus. Susitikimo metu gerb. Sofijos padovanoti „Bravissimo“ numeriai rado vietą atkuriamame „Aušros“ gimnazijos muziejuje šalia pačios gerbiamos solistės nuotraukų, straipsnių apie Ją. Gimnazija vykdo projektą „Drąsinkime ateitį“, renka savo Garbės galerijos narius. Viliamės, jog gerb. S. Jonaitytė bus viena iš jų.
Kiekvienam žmogui, ypač jaunam, pavyzdžiai naudingesni už pamokymus. Visuomet gerb. S. Jonaitytė buvo ir yra tik gražus žmogus: ir per mokyklos jubiliejus, ir susitikimų, tokių kaip šis speiguotą vasario dieną („Apgavikas!/Vasaros vardu žieduotu/Prisidengęs,/Šaltas, plikas/Sniego pusny/Susirangęs!”) metu. Pasak Vydūno, niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas.
Dėkui, Gerbiama Sofija, iš visos širdies ----


Joniškiečiai,
„Aušros“ gimnazijos
mokinių ir mokytojų vardu
Regina Šimkuvienė
2007 vasaris
Visitors:3543
Rating: (9 evaluators)
Date created:02/28/07
Last change:03/15/07
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level