Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 1 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Išminties mokomasi mąstant

         Mąstydamas žmogus mokosi išminties, - tuo dar kartą įsitikino „Aušros“ gimnazijos vienuoliktokai ir dvyliktokai, vasario 15 d. atėję į susitikimą su buvusiu aklėtiniu Vidu Valančiumi – dabar verslininku, kompiuterių firmos „Aideta“ bendrasavininkiu, vadybininku, gyvenančiu ir dirbančiu Vilniuje. Gerbiamas svečias atvyko į gimnaziją pakviestas projekto „Drąsinkime ateitį“ vykdymo grupės. Veikla, vykdant šį projektą, gimnazijoje intensyvėja – tai jau ketvirtas susitikimas su buvusiu auklėtiniu. Dabar jau ne tik buvusiu auklėtiniu, bet ir gimnazijos Garbės galerijos nariu.
         Šis susitikimas gimnazijoje pirmasis, kai savo patirtimi dalijasi verslo žmogus. Iki šiol susitikimuose būdavo gvildenamos visai kitos problemos, dalinamasi kitokia patirtimi: atsiskleidė sporto žavesys, knygų leidybos paslaptys (susitikimas su L. Karaliūnu), pamatėme aktoriaus tobulėjimą, kūrybingo žmogaus gelmę (M. Ancevičius), stebėjomės talentingo žmogaus, kuriam paklūsta žodis, balsas, kerais (J. Šalkauskas).
         Susitikimas su verslininku V. Valančiumi – dalykiškas, konstruktyvus. Šis žmogus, nors dar ir jaunas, („Aušros“ vidurinę mokyklą baigė 1995m.), jau turi ką pasakyti jo klausantiems, jis jau puikiai žino, kad patirtis – geriausias mokytojas.
         Vienuoliktokams, dvyliktokams, tikimės, buvo naudingi patarimai, kaip planuoti laiką (daugeliui turbūt buvo naujiena tai, kad laiko planavimas – disciplina, kurios reikia mokytis), kaip derėtis su būsimu darbdaviu, kaip pateikti save kaip prekę, darbo jėgą. Derybų menas, pabrėžė svečias,  - ne per vieną dieną išmokstamas dalykas. Gerbiamas Vidas, jau pats būdamas darbdavys, iki šiol derybų meno tebesimoko. Aiškindamas savo darbo specifiką, verslininkas akcentavo, jog šiandien neužtenka, ypač jaunam žmogui, pardavinėti vien savo fizinę jėgą, dirbti patį paprasčiausią, primityviausią darbą. Tikriausiai apie tai negalvoja tie, kurie išvyksta į užsienį dirbti darbų, nereikalaujančių kvalifikacijos, ir taip praranda laiką. Laiką, per kurį jie būtų atlikę labai svarbią užduotį – būtų investavę į save. Šiandien investicijos į save – mokymasis, lavinimas, naujų žinių kaupimas ir panaudojimas – be galo svarbios. Juk verslininkai, pasak gerbiamo svečio, priimdami į darbą naują žmogų, pirmiausia siunčia jį pasikalbėti su psichologu. Toks pokalbis apnuogina ir žmogaus sielą, ir jo esmę. Tačiau ir 21 amžiaus verslininkai sako, jog jie, ieškodami darbuotojų, drauge ieško ir sąžiningumo, pareigingumo, atsakomybės.
         Verslo žinių pradmenis mūsų svečias išsakė su humoru (visi mes, ieškodami darbo, esame sūreliai ir siūlomės: pirk mane, pirk mane – aš su razina, vadinasi, geresnis).
         Žavėjo gerbiamo Vido sugebėjimas valdyti didelę margą auditoriją. Ir darė jis tai ramiu balsu, pašnekovus vadindamas kolegomis. Susitikime dalyvavusiems mokytojams šis šiltas kreipinys priminė dar ir studijų metus, kai širdis tirpo, išgirdus „kolega“. Susitikimo pabaigoje gerbiamas svečias tarsi patikrino, kaip suprato jį klausytojai, užduodamas klausimus ir už atsakymus dalindamas dovanas: kepuraites, piniginę, laikrodį bei kuprinę nešiojamam kompiuteriui. Dovanas išdalino visas – vadinasi, teisingų atsakymų sulaukė, buvo išgirstas ir suprastas. Juk ne veltui teigiama, jog gyvi, realūs pavyzdžiai naudingesni už sausus, teorija pagrįstus pamokymus.

3a klasės gimnazistas Edvardas Kubilius  
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Visitors:1802
Rating: (4 evaluators)
Date created:03/15/07
Last change:03/19/07
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level