Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 1 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Trys projekto „Pieno takas“ metai

      2004/2005m.m.Joniškio‘‘Aušros‘‘gimnazijos pradinių klasių mokiniai gavo ES SOCRATES fondo finansavimą COMENIUS 1 mokykliniam tarptautiniam projektui „The Milky Way“(„Pieno takas“).Projektas ilgalaikis – trejų metų.
      Savivaldybei vykdant mokyklų tinklo reorganizaciją Joniškio mieste, mūsų gimnazijoje nuo 2005m. nebesimokė pradinukai, kurie pradėjo šio projekto veiklą, todėl nuo 2005/2006m.m. projektinę veiklą vykdė šeštokai, o 2006/2007m.m. – septintokai.
      Projekto koordinatoriai – italai. Projekte dalyvavo 5 šalių atstovai: Joniškio „Aušros“ gimnazija, Italijos Istituto Comprensivo Monte Amiata pradinė mokykla, Lenkijos Szkola Podstawowa No. 1 w Katowicach Imenia Marscalka Josena Pilsudskiego pradinė mokykla, Vokietijos Grundschule Zollenspieker  Hamburgo pradinė mokykla, Graikijos 3rd Municipal School Xanthi pradinė mokykla ir Maltos Skola Secondarja Guze‘Damato vidurinė berniukų mokykla.
      Mūsų gimnazija iš projekto  turėjo daug naudos. Užsimezgė tarptautinis mokytojų ir moksleivių bendravimas, moksleiviai įsitraukė į daugybę kūrybinių ir vaizduojamųjų veiklų: kepė kitų šalių tradicinius Kalėdinius pyragus, kūrė Kalėdų žaislus iš pieno pakuočių, iliustravo mitą, gamino naują jogurtą ir jį reklamavo, kūrė ir iliustravo istoriją „Pieno Lašelio kelionė“, dainavo dainą apie pieną, lankėsi ekskursijoje Marijampolės konservų fabrike, išleido albumą „Pieno atsiradimo tradicijos Lietuvoje“, kūrė ir gamino stalo žaidimus apie pieną, filmavosi ir fotografavosi atlikdami šias veiklas, keitėsi DVD įrašais su kitų šalių mokyklomis.
      Moksleiviai sužinojo, kaip vartoti sveikus pieno produktus ir susipažino su kitų šalių pieno produktais.  Mūsų gimnazijos moksleiviai, sulaukę svečių mūsų   mokykloje šį rudenį, buvo tikrai laimingi, galėdami jiems parodyti savo mokyklą ir šventinį koncertą.
      Kiekvienai mokyklai pravertė projekto kūrybinė veikla, kuri sujungė daugybę moksleivių ir mokė dirbti ir kurti kartu.
      Projektas „Pieno takas“ mums buvo labai svarbus, nes mokė pažinti vienas kitą, atstovauti mokyklą užsienyje, būti atsakingais už pažadėtus nuveikti darbus, mokė keistis idėjomis. Mokytojų mobilieji vizitai atvėrė
galimybę mūsų mokyklos mokytojams palyginti švietimo sistemas, susipažinti su kitų mokyklų vidaus gyvenimu, pasikeisti mokymo metodais ir patirtimi, pagerinti anglų kalbos žinias ir tapti tarptautiniu gyvenimu besidominčiais žmonėmis.

Apibendrindami trejų metų projekte vykdytas veiklas, išleidome knygelę „The Milky Way“ apie visas mokyklas, dalyvavusias šiame projekte 2004/2007m.m.
Akimirkos iš paskutiniojo projekto susitikimo Lenkijoje

Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Visitors:1656
Rating: (10 evaluators)
Date created:05/04/07
Last change:05/04/07
Rate this article:
TitleAuthorRepliesLast reply
rašybos klaidosAlgita005/16/07
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level