Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 2 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
eTwinning seminaras Sintroje
     eTwinning programos seminarai mokytojams iš visos Europos suteikia galimybę sužioti apie naujausias IT panaudojimo galimybes ugdyme, pasidalinti gerąja patirtimi, susirasti bendraminčių būsimiems projektams.
     2009 m spalio 29-31 dienomis eTwinning seminaras, skirtas gamtos, socialinių mokslų, matematikos bei kalbų mokytojams, vyko Sintroje (Portugalija). eTwinning tarptautinių seminarų tikslas gerinti mokytojų motyvaciją, darbo kokybę, patirties sklaidą. Mokytojai turi galimybę tobulinti užsienio kalbos įgūdžius, sužinoti apie naujus mokymo metodus, praplėsti akiratį. Seminaruose kylančios naujos idėjos virsta projektais, kuriuose kartu su savo mokytojais gali dalyvauti ir moksleiviai. eTwinning projektuose dalyvaujantys moksleiviai turi galimybę susipažinti su projektų partnerių šalių kultūra, gerėja jų užsienio kalbos įgūdžiai, išmokstama tikslingai panaudoti kompiuterį, mokomasi bendravimo kultūros ne tik bendraujant su klasės draugais, bet ir su mokiniais iš kitų šalių.
     Šis eTwinning seminaras buvo skirtas Europos šalių mokytojus supažindinti su mobiliųjų technologijų panaudojimų ugdymo procese. Matematikos, geografijos, biologijos, istorijos, užsienio kalbų mokytojai galėjo susipažinti bei praktiškai išbandyti mobiliųjų telefonų, delninių kompiuterių, GPS imtuvų panaudojimo galimybes. Seminaro metu mokytojai buvo suskirstyti į grupes pagal dėstomą dalyką. Buvo sudarytos keturios grupės. Matematikos mokytojų grupė galėjo susipažinti su mobiliųjų technologijų panaudojimu aplinkoje. Gamtos mokslų mokytojai naujas technologijas išbandė atliekant gamtinio paveldo praktines užduotis. Istorijos bei kitų socialinių mokslų mokytojai turėjo galimybę vykdyti kultūrinio – istorinio paveldo fiksavimo užduotis. Kalbos mokytojų grupė susipažino su Web 2.0 bei mobiliųjų technologijų panaudojimo galimybėmis.
     Anglų kalbos mokytojas Antonio Silva iš Portugalijos gamtos mokslų mokytojus supažindino su savo patirtimi panaudojant mobiliuosius telefonus su GPS technologijomis mokymo tikslais. Gamtos mokslų grupės mokytojai, kurių daugumą sudarė biologijos mokytojai, pirmoje seminaro dalyje delninių kompiuterių arba mobiliųjų telefonų su integruotomis GPS technologijomis pagalba turėjo užfiksuoti gamtinį taką. Mokytojams buvo išdalintos metodinės rekomendacijos bei aprašymai, kaip pasinaudoti turima technika. Sintros parke mokytojai fotografavo, aprašinėjo įvairius gamtos objektus: augalus, gyvūnus. GPS technologijų pagalba fiksavo šių objektų padėti geografinėmis koordinatėmis. Antroje seminaro dalyje visi surinkti duomenys buvo perkeliami į kompiuterį ir pasinaudojant Google Earth programa buvo peržiūrimas užfiksuotas takas. Mokytojai buvo supažindinti, kaip neturint HTML žinių pagrindų programos Komposer pagalba redaguoti surinktus duomenis bei juos vėl įkelti į Google Earth. Google Earth ir Komposer programinės įrangos pagalba mokytojai sukūrė gamtinius takus su pilnai aprašytomis stotelėmis, kuriose pateikiama surinkta informacija, bei iliustracijos. Sukurti gamtiniai takai sėkmingai gali būti patalpinami internete ir panaudojami mokyme bei projektinėje veikloje.
     Kitą dieną visos darbo grupės buvo susirinkusios aptarti galimybės panaudoti mobiliąsias technologijas mokyme bei projektinėje veikloje. Mokytojai grupelėse diskutavo, kūrė idėjas, kur galėtų būti panaudoti įrenginiai su GPS technologijomis. Biologijos mokytojai siūlė šias technologijas panaudoti fiksuojant lapų bei augalų rinkinius, saugomų augalų, gyvūnų fiksavimui, įvairiems aplinkosaugos projektams (transporto eismo, užterštumo fiksavimui). Kitų gamtos mokslų bei matematikos ir informatikos mokytojai dalyvavę šios grupės darbe pasiūlė konkretų projekto pavyzdį, pavadintą „Pažintinis gamtinis e-takas“, su konkrečiomis veiklomis.
     Darbo grupės visą seminaro laiką intensyviai dirbo ieškodamos idėjų, partnerių, naujų galimybių. Mokytojai nuolat bendravo, domėjosi šalimis, kurių mokytojai dalyvavo seminare. Mokytojams iš visų Europos šalių buvo organizuota ekskursija į Vakariausią Europos tašką – Cabo da Roca bei vakarienė Queluz rūmuose, kurių metu mokytojai galėjo pabendrauti ir neformalioje aplinkoje.
     Norėtųsi paraginti visus mokytojus dalyvauti tarptautiniuose projektuose, pasinaudoti mokytojui suteikiama galimybe dalyvauti informaciniuose seminaruose, tobulinti užsienio kalbos žinias. Šių projektų bei seminarų pagalba mokytojai turi galimybę ne tik pasisemti naujų idėjų, naujų mokymo metodų, tobulinti savo užsienio kalbos įgūdžius, bet ir susirasti partnerių naujiems projektams, pažinti kitas šalis, kultūras.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Show picture in original size.
Visitors:767
Rating: (0 evaluators)
Date created:11/28/09
Last change:11/28/09
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2019 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level