Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 3 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Show picture in original size.
Vatikane.
Show picture in original size.
Ripa Teatina kaimelyje primi susitikimaim su Italijos mokiniais ir mokytojais.
Show picture in original size.
Ieva mokykloje.
Show picture in original size.
Vaišės.
Show picture in original size.
Intensyvus mokytojų darbai, veiklų pristatymas.
Show picture in original size.
Arnoldas iš Lietuvos - mokosi Terravecchia mokykloje.
Show picture in original size.
Mokytojų Arturo (Ispanija) ir Valento (Lietuva) diskusijos apie Italijos augaliją.
Show picture in original size.
Vaikų darželis taip pat turi veiklos projekte.
Show picture in original size.
Ieva ir jos naujos draugės iš Ispanijos.
Show picture in original size.
Romoje.
Joniškio „Aušros“ gimnazijos daugiašalis Comenius projektas „Valorization of Natural Sites“ tęsia darbus. Projekto veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Gegužės 17 -21 d. projekto dalyvių susitikimas vyko Italijoje, Abruzo regione. Šįsyk į susitikimą suvažiavo mokytojai ir mokiniai iš Ispanijos, Estijos, Prancūzijos, Rumunijos ir Lietuvos. Joniškio „Aušros“ gimnazijai atstovavo gimnazijos moksleiviai Ieva Lebedytė ir Gustas Doviltis, direktorius V.Sutnikas, anglų kalbos mokytoja I.Jakienė, biologijos mokytojas V.Ramonas, geografijos mokytoja G.Motiejuitė.
Nuostabi gamta, tolumoje dunksančios snieguotos Apeninų kalnų viršukalnės, kitapus mėlynuojanti Adrijos jūra, slėniuose augantys šimtamečiai alyvmedžiai ir sirpstantys vynuogynai. Mokykla „Michelangelo Buonarroti“ – išsibarsčiusi net penkiuose pastatuose, dviejuose Ripa Teatina ir Torrevecchia Teatina kaimeliuose. Nudžiugino atokiame Italijos kaimelyje besimokantys broliukai Arnoldas ir Irmantas iš Lietuvos.
Kultūrinėje programoje įsijungė mokinių tėvai, kaimelių valdžia ir bendruomenė. Maloniai nustebino tamprūs ryšiai tarp skirtingų visuomenės sluoksnių ir kartų. Šiltas ir jaukus bendravimas, suneštos vaišės, pasirodymai džiugino moksleivius ir mokytojus.
Mokiniai gyveno šeimose. Turėjo galimybę susipažinti su italų šeimų tradicijomis, bendravimo kultūra. Projekto dalyviai mokiniai nuo pirmų susitikimo akimirkų įsijungė į bendrą šokį, žaidimus, futbolo rungtynes, orientavimosi varžybas, nuolat bendravo. Net lėtieji estai ilgai santūrūs neišbuvo.
Mobilumo programa ir veiklos organizuotos ypač skrupulingai. Susitikimai su mokiniais, mokytojais, tėvais, kaimo bendruomene, vietos valdžios atstovais. Projekto veiklų pristatymas, kultūrinės programos, išvyka į Maiella nacionalinį parką, apsilankymas Adrijos pakrantėje, Trabocchi kultūrinio paveldo žvejybinių įrenginių apžiūrėjimas, lankymasis Peskaroje – didžiausiame Abruzo regiono mieste ir kurorte.
Laikas prabėgo nepastebimai. Išsiskirti buvo liūdnoka. Šiandien Ieva ir Gustas dalį laisvalaikio skiria bendravimui su naujaisiais draugais.  
Daugiašalio projekto tikslai – gamtos parkų pažinimas, jų tausojimo propagavimas. Gegužės 26 d. Joniškio „Aušros“ gimnazijoje organizuota „Europos nacionalinių parkų diena“. Tai viena iš bendrų  projekto „Valorization of Natural Sites“ veiklų. EUROPARC federacijoje Joniškio „Aušros“ gimnazija „Europos nacionalinių parkų dienai“ paminėti užsiregistravo oficialiai. „Europos nacionalinių parkų diena“ švenčiama jau 101 metus.Gimnazijos 1g klasių mokiniai kūrė plakatus, konferencijoje pristatė pranešimus apie Lietuvos ir Europos saugomas teritorijas. Birželio 7d. planuojama pažintinė – tiriamoji išvyka po Joniškio rajoną, aplankant ryškiausius gamtos ir kultūros objektus Mūšos–Tyrelio pelkėje, Žagarėje.

Medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.
Visitors:3149
Rating: (0 evaluators)
Date created:05/26/10
Last change:06/02/10
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level