Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 6 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
1b atliekų rūšiavimo gimnazijoje pionieriai
Show picture in original size.
1b atliekų rūšiavimo pionieriai gimnazijoje
Show picture in original size.
Mindaugas ir Bartas
Show picture in original size.
Taura, Povilas ir Maindaugas
Show picture in original size.
Šiukšliadėžės popieriaus, plastmasės ir nerūšiuojamoms atliekoms
Show picture in original size.
Surinktos panaudotos baterijos
Mes, „Aušros“ gimnazijos 1b klasės mokiniai, jau antra savaitė vykdome projektą - saugokime gamtą. Gimnazijoje išsiskyrėme iš kitų mokinių nešiodami emblemas - ,,Žaliasis taškas“. Mūsų tikslai išmokti, įprasti rūšiuoti šiukšles, neteršti mokyklos ir aplinkos. Mokytojos G. Motiejuitės padedami visi klasės mokiniai pasiskirstėme darbus. Bendro Latvijos ir Lietuvos Phare finansuojamo projekto dėka „Švarios gamtos ABC Vakarų Žiemgaloje“ mūsų mokyklos teritorijoje yra atliekų konteineriai, skirti popieriui, plastmasei ir stiklui rūšiuoti. Tad mergaitės atsakingos už informaciją, apie mūsų miesto šiukšlių rūšiavimo padėtį, aplankė komunalinį ūkį. Jų laukė dvi šios srities specialistės, kurios daugiau papasakojo apie atliekų rūšiavimo planus rajone. Tiesa, ir pačios moterys teigė, kad joniškiečiai negreitai pripras prie rūšiavimo. Jų manymu, atidarius bet kurį iš trijų konteinerių t.y. plastmasės, stiklo ar popieriaus bus matomas tas pats vaizdas kaip ir dabar.
  Kitos mergaitės fotografavo Joniškio miesto ir kai kurių gyvenviečių aplinką. Ypač daug dėmesio skyrė parkui, kuris išties nepasižymi didele švara.
Dar viena grupė moksleivių rinko vaizdinę informaciją apie tai, kaip ir kam būtina rūšiuoti šiukšles. Berniukai organizavo atliekų rinkimą klasėje, rinko informaciją lankstukui.

Neseniai gimnazijos direktorius Algimantas Budris pasirašė sutartį su UAB“Elektroninių mašinų perdirbimas“, kurie užsiima nebetinkamų naudoti elektroninių prietaisų rinkimu ir utilizavimu. UAB „EMP“ atgabens konteinerį panaudotų baterijų rinkimui.
Gimnazijos trečiajame aukšte (talkino direktoriaus pavaduotojas Vytautas Norvaišas) apipavidalinome ir pastatėme šiukšliadėžes, skirtas popieriui ir plastiko atliekoms.
  Klasėje bandome rūšiuoti šiukšles, įrodydami, kad tai nėra sudėtinga. Surinktas atliekas sausio 12d. patalpinome joms skirtuose konteineriuose.

Kviečiame ir tikimės, kad visi mokiniai, mokytojai ir miesto gyventojai išmoks, įgus rūšiuoti atliekas, suvoks švarios aplinkos svarbą. Tam talkina ir Lietuvos Televizijos pradėdama trumpų video klipų, skatinančių atliekų rūšiavimą, demonstravimą.

Klasės seniūnė Dalia Každailytė


Visitors:4044
Rating: (15 evaluators)
Date created:01/14/07
Last change:01/14/07
Rate this article:
TitleAuthorRepliesLast reply
1b saunuoliaiVardenis Pavardenis203/19/07
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2019 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level