Joniškio "Aušros" gimnazija
Content
eJournal comments
Information page
Enter editor's office

Users on-line: 3 (0 logged)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Įspūdžiai iš Barselonos

Šių metų sausio trečiąją savaitę praleidau Barselonoje, viename iš didžiausių ir žymiausių Ispanijos miestų.
Miestas įsikūręs ant Viduržemio jūros kranto,jis turtingas ne tik smėlėtomis pakrantėmis, viduramžių gatvėmis, bet ir nuostabiais architektūriniais pastatais, meno lobiais sukauptais muziejuose, aikštėmis papuoštomis didžiuliais fontanais. Deja, fontanai  žavi savo spalvomis tik vasaros sezono metu. Nors ir žiemos metas, bet mieste pilna turistų iš viso pasaulio, sugūžėjusių pasigrožėti architektūros ir meno grožybėmis būdingomis tik Barselonai.

Pagrindinėje gatvėje La Rambla  labai įspūdingos gyvos statulos, kurios vaizduoja viduramžių riterius ar baisias giltines bei auksu žvilgančius karalius. Jeigu norite  jas nufotografuoti  mandagu butu joms duoti eurą. Visur jaučiasi ispaniškas gyvenimo tempas: garsūs ir gestikuliuojantys praeiviai, balandžius lesinantys vaikai ir seneliai, motoroleriais ir dviračiais skubantys į darbą ar studijas žmonės. Jie laimingi ir besišypsantys, atrodo, kad nėra jiems didelių problemų. Man patiko nuoširdūs, malonūs ir paslaugūs ispanai, nors ir mažai kalbančiųjų  angliškai, bet vis tiek stengiasi paaiškinti, padėti ar bent jau nusišypso.

Barselonos miesto stiliui didžiausią įtaką turėjo Antoni Gaudi, žymiausias vėlyvojo 19 amžiaus architektas. Būdamas katalikas ir tikras Katalonijos nacionalistas jis suprojektavo pagrindinius Barselonos objektus: Sagrada Familia,  La Padrera, daug koplyčių ir bažnyčių. Jo kūriniai labai unikalūs, saviti, spalvoti ir sukurti remiantis paprastais gamtos dalykais, tokias kaip lapas, medis, gėlė. Jo muziejuje man patiko unikalus baldai: kėdės, stalai, suoleliai. Labai daug Gaudi darbų yra eksponuojama ant stogų: tai jo skulptūros, iš įvairių spalvotų keramikinių plytelių nuolaužų, padaryti nuostabūs pusapvaliai turėklai, stogai, įmantriausi sukiniai ir arkos. Kylant liftu į Sagrada Familia  aukštybes atsiveria didingos miesto panoramos, kalnų ir jūros vaizdai. Neapsakomas grožis.

Man pavyko aplankyti daug  muziejų, netgi daugiau nei planavau.Kadangi oras buvo puikus galėjau daug vaikščioti ir grožėtis miestu. Be nuostabaus Gaudi parko aplankiau  Barselonos katedrą, Katalunijos nacionalinį meno muziejų (MNAC-museum national art Catalunya), Joan Miro meno muziejų, Picasso muziejų, šiuolaikinio meno muziejų. Vieną dieną pavyko nuvykti  į Figueres miestelį, apie 200km nuo Barselonos, ir  pabuvoti Salvador Dali  muziejuje. Tai vienintelis šio dailininko  muziejus  įkurtas jo namuose. Ir dar daugiau – pietavau restorane, į kurį eidavo pats Dali .

Barselona nuostabus Europos miestas, kuriame galima daug pamatyti, pailsėti ir pasisemti gerų emocijų. Aš norėjau pamatyti meno šedevrus ir jų ten radau labai daug, gaila buvo net išvykti į šaltą ir apsnigtą Lietuvą. “Namai pragarai, be namų negerai“. Kelionės metu teko susipažinti ir bendrauti su Kanadiečiais. Pakeliavęs grįžau lėktuvu namo.
Show picture in original size.
Aikštė Barselonos centre.
Show picture in original size.
Antonio Gaudi architektūros šedevras.
Show picture in original size.
Barselonos panorama (matyti tik mažadalis).
Show picture in original size.
Architektūros šedevras.
Visitors:3481
Rating: (5 evaluators)
Date created:03/09/07
Last change:03/09/07
Rate this article:
No comments posted yet.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2019 Joniškio "Aušros" gimnazija Switch to Library level