Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Savaitgalis Prancuzijoje
   Šeštadienio rytas. Pabundu nuo garsų sklindančių iš pirmojo namo aukšto. Žvilgteliu į laikrodį, kuris rodo 11:45 min, pats laikas keltis. Prisiminęs, jog vakar vakare tarėmės dėl kelionės į pajūrį, labai apsidžiaugiu. Pagaliau išaušo ta diena, kai maudysiuosi Viduržemio jūroje. Nuostabą kelia ir tai, jog jau beveik rudens vidurys, ir mūsų gimtinėje maudytis jūroje tokiu metu atrodytų kvaila, tačiau čia - Prancūzija, čia kitoks klimatas, kitokios oro sąlygos...
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
        Smėlėtame Martigo pliaže
  Po viso pasiruošimo ir pusryčių su šeima, sėdame į tėčio vairuojamą mikroautobusiuką ir lekiame link jūros. O iki jos nepertoliausiai – apie 11 km. Važiuodamas kaip visada žvalgausi pro langus į Prancūzijos gamtovaizdį. Čia jis nelabai skiriasi nuo mūsiškio, tačiau čia daug daugiau spygliuočių medžių, beveik nėra ežerų ir didelių miškų. Visur sausa, vietomis matyti gaisrų nuosiaubti miškelių plotai, pajuodavusi nuo ugnies žolė. Ir štai, gražiausias vaizdas – Viduržemio jūra. Šiandien ji rami, vėjo nėra, todėl ir poilsiautojų čia susirinkę begalė. Įsikuriame pačiame vidutinio dydžio pliažo viduryje, prie tinklinio aikštelės. Jūros krantas smėlėtas, beveik nėra akmenų, pliažą iš dviejų pusių supa įspūdingai atrodančios uolos, jūros tolumoje matyti keletas kruizinių laivų, bei keliolika baidarių. Ilgai nelaukę bėgame maudytis. Vanduo šiltas, ypač man. Prancūzai gana nenoriai lenda į vandenį, nes jiems tai daug mieliau daryti vasaros viduryje, negu įpusėjus rudeniui. Čia vanduo skaidrus, gerai galima apžiūrėti jūros dugną iš kelių metrų gylio. Palyginus su mūsų Baltijos jūra vanduo čia kelis kartus sūresnis, dėl to nusimaudžius patartina palysti po gėlo vandens dušu, nes jūros vanduo gali neigiamai paveikti odą. Po maudynių ir pliažo žaidimų tenka susirinkti daiktus ir ruoštis kelionei namo. Aš mielai dar čia pabūčiau pora valandų, tačiau šeimininkai čia prancūzai ir tenka prisitaikyti prie jų dienotvarkės ir planų. Prisimenu, jog šiandien vakare rengiamas bendras prancūzų – lietuvių vakarėlis, kuriame reikės butinai dalyvauti. Tai dar labiau pakelia nuotaiką, nes žinau, kad susitiksiu su draugais.    
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Visi vakarėlio dalyviai
  Taigi grįžęs namo rengiuosi artėjančiam vakarėliui, ir po valandėlės palieku prancūzų namus. Atvykstame į gana nemažą namą, kuriame jau šurmuliuoja prancūzai ir lietuviai. Sulaukę kitų svečių, pradedame šeštadienio vakaro šventę. Linksma muzika, užkandžiai, pokalbiai su draugais, kas gali būti geriau? Vakarėlis tikrai nenuobodus, visi linksminasi, kas šoka, kas dainuoja, o kas šiaip šnekučiuojasi. Prancūzai tikrai moka linksmintis, o kai prie jų prisijungia ir lietuvių burelis, šventė tikrai pasidaro įspūdinga. Bet kas turi pradžią, tas turi ir pabaigą, artėja vidurnaktis – vakarėlio pabaiga. Svečiai skirstosi į savo namus, bet niekas neliūdi, nes savaitgalis tuo nesibaigia, artėja kita jo pusė – sekmadienis su šeima.  
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Korida Nimes mieste
   Sekmadienio privalumas – galima miegoti kiek tik nori, nereikia jungti žadintuvo ir jausti  baimę, kad pramiegosi. Visi atsikelia apie vidurdienį, nusiprausia, pavalgo ir vėl ruošiasi kelionei. Šį kartą keliausime į Nimes. Tai miestelis esantis už geros valandos kelio nuo Martigo. Kelionės tikslas – senovinė koridos arena, kurioje šiandien vyks šios sporto šakos finalas – 15 matodorų kausis su 7 jaučiais. Taip bus siekiama išsiaiškinti kuris iš jų yra vertas nugalėtojo vardo. Kelionė į Nimes miestelį neprailgo, vaizdai už lango džiugino ir akis ir širdį. Ne kasdiena juk gali išvysti aukštus kalnus, dideles, medžiais apaugusias lygumas, kurios atrodo tikrai įspūdingai. O kai oro temperatura siekia 27 laipsnius šilumos, galvoje vis iškyla praėjusios vasaros prisiminimai ir nuotykiai. Kaip nesinori pabėgti iš šio šilto ir malonaus pasaulio... Taigi, atvykstame į miestelį. Automobilį pastatome šalia įspūdingos, dar pirmajame amžiuje statytos arenos, kurioje jau beveik 2000 metų vyksta koridos pasirodymai. Aplink skamba begalės orkestrų maršai, plėvesuoja raudonai žalios vėliavos, pilna žirgais jojančių raitelių, kurie skelbia šventės atidarymą. Įsikuriame beveik viršutinėje arenos dalyje, iš kurios vaizdas tikrai nuostabus. Tolumoje matyti miestelio bažnyčios bokštas, praskrendantys lėktuvai, o viduryje arenos, kovai besiruošiantys matodorai, bei daugybė gražiai apsirengusių moterų ir vyrų, kurie stengiasi išjudinti publiką savo šokiais bei dainomis. Beje, čia vyksta ne tos žiauriosios koridos, kuriose žudomi jaučiai, liejamas kraujas. Čia varžybų metu matodorams reikia stengtis nuo jaučių ragų nuimti  trofėjus ( siūlu pririštus medžiagos gabaliukus ). Šis sportas nėra pavojingas jaučiams, tačiau pavojingas matodorams, nes kartas nuo karto jiems tenka pajausti jaučių ragų astrumą, bei gydytis kraujuojančias žaizdas. Visa laimė, kad šios koridos metu neteko pasinaudoti medikų pagalba, ir nešti sužeistųjų neštuvais. Buvo tik vienas atvejis kai jautis šiektiek užkabino matodoro koją, bet tai nebuvo pavojingas epizodas. Korida vyko daugiau negu tris valandas, tačiau tai buvo įspūdingas reginys. Vienu metu girdėti 24000 žiūrovų rankų plojimus arba švilpimą, vien tai jau nepakartojama, o dar pridėjus matodorų bėgiojimą nuo jaučių ir  visa tą kovingumo dvasią, korida padaro neapsakomai gerus įspūdžius , kurie niekada neišnyks iš atminties. Taigi štai, tai tik vienas savaitgalis praleistas Prancūzijoje, kurio metu patirti nuotykiai li  ks visam gyvenimui.
  Prancūzija – nuostabi šalis, ne tik savo gamtovaizdžiu, bet ir savomis tradicijomis bei savo kultūra. Kiekvienam siūlyčiau nuvykti į šią šalį, ir pačiam tuo įsitikinti.

Lankytojai:8374
Reitingas: (30 vertintojai)
Sukūrimo data:10/20/04
Paskutinieji pakeitimai:10/20/04
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį