Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
ALYTUS
                                        Alytus - šeštas pagal dydį Lietuvos miestas. Vaizdingomis, miškais žaliuojančiomis kalvomis pasipuošusį Alytų juosia 16km Nemuno kilpa. Alytus - vienas iš jauniausių pagal gyventojų amžių Lietuvos miestų. Iš 77,2 tūkst. gyventojų 21,4% sudaro jaunimas. Čia yra 40 ikimokyklinio ugdymo, bendrojo lavinimo, profesinio mokymo įstaigų, veikia Muzikos, Dailės, Dailiųjų amatų mokyklos, Jaunimo centras. Alytus - miestas parke. Ant žaliuojančių kalvų ir slėnių pabiręs miestas užima 3944,8 ha plotą. Daugiau kaip trečdalis jo teritorijos - miškai ir parkai.Vasarą miestas pasidabina margaspalviais gėlynais - vilioja pasivaikščioti. Manoma, kad Alytaus vardas kilęs nuo įkūrimo vietos - prie Alytupio ir Nemuno santakos. Rašytiniuose šaltiniuose jis pirmąkart paminėtas 1377 m. Vygando Marburgiečio kronikos įraše. Ilgainiui iš Alytaus piliavietės išaugo miestelis. 1581 m. birželio 15 d. valdovas Steponas Batoras Alytui suteikė Magdeburgo miesto teises.
Alytaus piliakalnis - tai vienintelis išlikęs miesto įkūrimo liudinininkas, istorijos ir kultūros paminklas. Piliakalnis buvo įrengtas natūraliame kalne, Nemuno ir Alytupio upelio santakoje, dešiniajame Nemuno krante. Dabar piliakalnis ir apylinkių vietos - istorinis - landšaftinis draustinis.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lietuvos pietuose abipus Nemuno nusidriekęs Alytaus kraštas dosniai apdovanotas gamtos. Mėlynos ežerų akys, plačios upių juostos, miškų karalystės ir parkai - tikrai yra kur akis paganyti. Jei jūs keliaujate automobiliais ar dviračiais, plaukiate baidarėmis, kanojomis ar planuojate praleisti ramų savaitgalį gamtoje, kviečiame aplankyti Alytų, pajusti šio miesto svetingumą, pažinti turtingą istorinį paveldą ir kultūros vertybes, papramogauti ir paragauti tradicinių patiekalų.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Alytaus miesto teritorijoje glūdi 452 ha Vidzgirio miškas, paskelbtas botaniniu draustiniu. Tai unikalus gamtos kampelis, jame veši plačialapiai miškai, skroblynai, griovių ir šlaitų miškai, ąžuolynai, didelę botaninę vertę turintys retieji augalai, gyvena daug saugomų gyvūnų rūšių. Tiems, kurie domisi gamta, istorija ir mėgsta paklajoti, čia įrengta ekologinis takas (1 - 3,5 km), vedantis iki Radžiūnų piliakalnio, dar vadinamo Pilaite. Radžiūnų piliakalnis  - archeologijos paminklas, datuojamas XIII a. Iš vakarų jį supa raguva su tekančiu Kirmijos upeliu, iš pietų ir rytų srūva Nemunas, šiaurinėje pusėje jis jungiasi su terasiniais Nemuno šlaitais. Nuo piliakalnio atsiveria daug puikių Nemuno slėnio gamtos vaizdų, traukiančių iškylautojus. Jiems piliakalnio papėdėje įrengta laužavietė.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Miestas didžiuojasi tvirtomis sporto tradicijomis, žinomomis rankinio, krepšinio, tinklinio, futbolo, vandensvydžio, dziudo komandomis. Pagrindiniai miesto sporto renginiai vyksta ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro stadione ir rūmuose, kuriuose įrengta didžioji arena su 1500 sėdimų vietų ir mobilia krepšinio aikštės danga, atitinkančia tarptautinių varžybų reikalavimus. Pietų Lietuvos regione tai vienintelis toks sporto kompleksas, kuriame yra 50 m 8 takelių baseinas. Į įspūdingus renginius jus kviečia mieste įsikūrusios visuomeninės organizacijos: aeroklubas, autoklubas, motoklubas, orientavimosi klubas, irklavimo klubas ir kt.
Lankytojai:11776
Reitingas: (34 vertintojai)
Sukūrimo data:10/23/06
Paskutinieji pakeitimai:10/27/06
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
Alytus 1941-1945mveronika007/05/12
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį