Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
APIE KREPŠINĮ
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
     Krepšinis – komandinis žaidimas,kuris gali būti žaidžiamas salėje arba lauko aikštelėje, dažniausiai penki prieš penkis. Tai labai populiarus sportas Lietuvoje, o ypač JAV. Per kiekvienas krepšinio varžybas,minia aistruolių skuba pažiurėti gražaus ir taktiško žaidimo, ,,pasirgti“ už savo mėgstamą komandą ar šiaip praleisti laiką.

 Krepšinio istorija

       Krepšinį 1891 metais sugalvojo daktaras James Naismith iš Kanados, norėdamas užimti jaunus studentus žiemos metu. Nuo pat pradžių žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugnu, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio. Kiekvienoje komandoje buvo po 9 žaidėjus.

      Krepšinis Lietuvą pasiekė 1921 metais, pirmieji juo pradėjo domėtis Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos sportininkai. Šiuo metu Lietuvos krepšininkai yra vieni pajėgiausių pasaulyje, tai rodo jų pasiekti rezultatai paskutinėse svarbiausiose oficialiose krepšinio varžybose (2000 m. olimpinėse žaidynėse 3 vieta, Europos vyrų krepšinio čempionate 1 vieta).

       
Garsiausia visų laikų Lietuvos krepšinio komanda yra Kauno „Žalgiris“, įkurta 1944 metais Kaune. Iš viso per 10 LKL sezonų „Žalgiris“ 8 kartus tapo LKL čempionais. Garsiausias visų laikų Lietuvos krepšininkas yra Arvydas Sabonis, tapęs Europos, pasaulio bei olimpinių žaidynių čempionu, išrinktas geriausiu Europos krepšininku, sužaidęs keletą sėkmingų sezonų NBA, Portlando ,,Blazers“ ekipoje.
Lankytojai:2648
Reitingas: (16 vertintojai)
Sukūrimo data:12/06/06
Paskutinieji pakeitimai:12/06/06
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį