Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
TĖVŲ DIENA
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
2008-02-05 17.30 val. "Volungės" vidurinėje mokykloje vyko tėvų susirinkimas, kuriame mokyklos bendruomenė susitiko su Alytaus miesto savivaldybės nariais. Susirinkime buvo diskutuojama apie miesto biudžetą, jo paskirstymą, investicijas ir pramonės augimą, apie saugesnius kelius prie mokyklų, o svarbiausia- apie švietimo tinklo reformą. Alytaus miesto savivaldybės taryba 2005-ųjų lapkričio pabaigoje patvirtino miesto švietimo tinklo pertvarkos planą 2005-2012 metams. Pagal šią reformą 2012 metais šalyje neturėtų likti vidurinių,  tik pradinės, pagrindinės mokyklos ir gimnazijos. Taigi, nuo kitų mokslo metų "Volungės" vidurinė mokykla turėtų tapti pagrindine ir nekomplektuoti 11 klasių. Dabartiniai dešimtokai turėtų pereiti į Likiškėlių vidurinę mokyklą, kuri ,deja, ne visus pasirengusi priimti. Tačiau šiuo savivaldybės tarybos sprendimu nepatenkinti nei mokytojai, nei mokiniai, nei jų tėveliai.
Susirinkimą pradėjo Alytaus miesto meras, Č. Daugėla, kuris papasakojo apie mieste planuojamas reformas: ketinimą investuoti į "Urbanso" projektą, pramonės, kultūros ir švietimo plėtrą. Atsakinėjo į mokyklos bendruomenės pateiktus klausimus.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pasak V. Valūno, iki 2012 m. gimnazijomis turi būti padarytos Adolfo-Ramanausko ir Putinų vidurinės, kurios turės tik 1-4 gimnazijų klases (atitikmuo - vidurinių mokyklų 9-12 klasės). O Šv. Benedikto gimnazijai bus suteikta teisė turėti 1-12 klases, kadangi ši mokykla turi du steigėjus. Dzūkijos, Piliakalnio, Dainavos, Vidzgirio, „Volungės”, Panemunės ir Likiškėlių vidurinės mokyklos iki 2012 m. turėtu tapti pagrindinėmis. Trijų mokyklų - Piliakalnio, Vidzgirio ir „Volungės” - pertvarka pagal planą turi būti pradėta nuo šių metų rugsėjo 1-osios, kai jose nebebus komplektuojamos 11 klasės, o nuo 2009-ųjų mokslo metų jos tampa pagrindinės.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Nepatenkinti mokyklos bendruomenės nariai rėmėsi 5 Konstitucijos sraipsniu, kuris teigia, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms, ir klausė, kodėl planuojama reformuoti mokyklą, nors reformai nepritaria 687 tėvai, 851 mokinys ir 65 pedagogai. Taip pat buvo keliamas klausimas kuo pranašesnės gimnazijos, jeigu ugdymo programos nesiskiria, egzaminai tie patys, mokytojų kvalifikacija taip pat . Tačiau politikai neatsakė nė į vieną iš šių klausimų.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Švietimo skyriaus vedėjas V. Valūnas išsisukinėdamas ar nežinodamas, ką atsakyti, vsą laiką akcentavo, jog ši reforma atneštų finansinę naudą. Tačiau šie teiginiai nėra įtikinami.Jau reformuota Šaltinių pagrindinė mokykla turi ne mažesnius finansinius įsiskolinimus negu Volungės vidurinė. Juk mokinių perkėlimas iš vienos mokyklos į kitą mokinio krepšelio neužaugina.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Įsiliepsnojusias savivadybės ir mokyklos bendruomenės narių diskusijas ramino direktorius L. Gailius.
Po šio susirinkimo Alytaus "Volungės" vidurinės mokyklos likimas taip ir nepaaiškėjo, tačiau mokyklos bendruomenė tikisi, kad miesto taryba apsvasrtys pasiūlymus ir bent iki 2012 metų mokiniai čia galės įgyti vidurinį išsilavinimą.
Mokyklų pertvarka Mokyklų pertvarka
Nuoroda į straipsnį ,,Alytaus naujienose'' apie mūsų renginį
Lankytojai:2568
Reitingas: (12 vertintojai)
Sukūrimo data:02/07/08
Paskutinieji pakeitimai:02/08/08
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį