Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Mes iš vasaros sugrįžę  
Visais laikais muziejus buvo šventovė, kurioje saugoma praeitis, eksponatai neliečiami rankomis. Alytaus „Volungės" mokyklos etnografinėje klasėje –muziejuje ( vadovė- lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danutė Šalaševičienė) yra kitaip.Čia ne tik vyksta ekskursijos savo ir kitų mokyklų mokiniams, bet ir vedamos pamokos, kurių metu eksponatai keliauja iš rankų į rankas, skaitomi ir tyrinėjami senoviniai leidiniai. Muziejus – vieta, kur rengiamos parodos, pristatomi projektai.
 Šįkart projektą „ Mes iš vasaros sugrįžę" pristatė septintokės, vadovaujamos technologijų mokytojos metodininkės Laimos Binkulienės. Paroda maloniai nustebino- štai kokių stebuklų galima sukurti ir klevo lapų, šermukšnio uogų, kankorėžių ar kitų kasdienybėje net nepastebimų augalų.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Štai 7 a klasės mokinių literatūrinės mintys apie rudenį, skubantį laiką „įvyniotos" į puošnų margaspalvių klevų vainiką, kurį nupynė šios klasės mokinės Ž. Asanavičiūtė, A. Bartusevičiūtė,   K. Rakinevičiūtė, A. Sinkevičiūtė. Sudomino ir „modelis“ – „Ugninė mergaitė“. Ją papuošė             L. Kalendauskaitė ir A. Gelčytė. L. Čiginskaitė ir E. Sketerskaitė pristatė „Povandeninį vandens pasaulį", kuris nesunkiai sutilpo į stiklainį. Vienas iš didžiausių parodos darbų - paveikslas „Rudeninė žiemos puokštė", (autorės- S. Bačinskaitė, D. Baranauskaitė, S. Česnulytė ir                   E. Naruševičiūtė).Tokiu kūriniu turbūt ne vienas norėtų papuošti savo namus.
  Septintos b klasės mokinė S. Motūzaitė sukūrė kompoziciją „ Miško žvakidė". Šis eksponatas yra labai didingas, kuriame pasižymi autorės fantazija. Dvi kūrybingos mergaitės
G. Gervelytė ir         A. Staškevičiūtė „pasodino" „Šermukšnių medį", kuriame akinamai spindi raudonos uogos.            S. Raibikytė ir L. Stankauskaitė, pagamino paslaptingą kūrinį ir siūlo mums atspėti – „ Kas čia?“. Na, o G.   Pledaitė savo „Aukuru" tarsi nukėlė mus į didingą senovę. „ Kankorėžių medį" išaugino R.Butkevičiūtė ir A.Truncaitė. Kitos septintos c klasės mergaitės nusprendė dekoruoti senus vazonus ir juose „apgyvendinti" gėles.Tokie pačių rankomis išpuošti vazonėliai tikrai originalūs ir mieli.
  Kas sakė, kad ruduo niūrus? Tai paneigė ir ši paroda. Vien pasižiūrėjus į eksponuojamas naujam gyvenimui užgimusias gamtos grožybes ruduo tampa kur kas linksmesnis, nuotaikingesnis, žaismingesnis. Tada bežiūrint į išskrendnačių gervių virtines, spalvotus medžių lapus, besidraikančius voratinklius ruduo tampa visai neliūdnas.

Silvija Česnlytė
Lankytojai:1219
Reitingas: (1 vertintojai)
Sukūrimo data:10/20/08
Paskutinieji pakeitimai:10/20/08
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį