Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
TURININGA IŠVYKA Į MERKINĘ
  Alytaus “Volungės" vidurinės mokyklos “Gimtinės pažinimo" bei žurnalistų būrelių nariai kartu su mokytojomis D.Šalaševičiene bei S.Cegialiene saulėtą spalio popietę praleido puikiame Dzūkijos kampely  -Merkinėje. Tai ypatingavieta, kur kadaise miškuose medžiojo karaliai bei kunigaikščiai, kur
skambėjo trijų mūrinių bažnyčių varpai, o dviejuose vienuolynuose vienuoliai perrašinėjo šventraščius. Tai vieta, kur susitinka panemunių, gruntiniai ir šiliniai dzūkai, kur dar ir dabar gali išgirsti melodingą dzūkišką šneką.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Šiandien šiose apylinkėse gyvenantys dzūkai įrodo, kad ne vien tik
grybais ir uogom gyvi, bet yra išsaugoję daugybę tradicinių amatų ir vers. Maksimonių kaime gyvena keramikė A.Petraitienė, o greta kuria nagingas meistras S.Indrašius ir R.Indrašiūtė.O kas nežino garsiosios keramikėsT.Jankauskaitės darbų, kurie apkeliavo ne vieną parodą? Lietuvos Ginesoknygon įtraukta menininkės suknelė, “pasiūta" iš molinių lapelių.
   Ne tik apie tai sužinojome apsilankę Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės informaciniame centre, kur mus svetingai sutiko ir papasakojo apie šį kraštą bei jo žmones centro darbuotojai. Fotomenininkas A.Černiauskas supažindino su knyga, kurios kopijos šiuo metu eksponuojamos informacinio centro parodų salėje. Tai 2006 metais Maskvoje išleista J.Kersnovskajos knyga “Kiek kainuoja žmogus".
Ji unikali tuo, kad daugiau nei 1000 autorės piešinių iliustruotoje knygoje, surašytoje į mokyklinius sąsiuvinius ir sveriančioje net keturis kilogramus, atskleisti skausmingi Sibiro tremtinės prisiminimai. Kiekvienas piešinys, kiekvienas sakinys bylote byloja, kad reikia žinoti tiesą apie sovietinę kankinimo ir nužmoginimo sistemą. Turėjome apie ką pamąstyti ir mes, jaunoji karta, kuri tik iš vadovėlių mokosi apie tremtinių likimus.
   Toliau išvyką tęsėme Zakavolių kaime pas keramiką P.Pretkelį, kuris minko molį, lipdo, žiedžia ir dega savo darbus seniausioje juodosios keramikos krosnyje, menančioje žymiojo dzūkų meistro Miliausko laikus
Šis amato paslaptis perdavė ir P.Pretkeliui. Sodybos šeimininkas noriai dalijosi patirtimi, pademonstravo, kaip akimirksniu gimsta įvairūs molio dirbiniai. Meistrui pasidomėjus,
ar nors vienas iš esančių moka kokį nors amatą, atsakėme neigiamai. Gaila, kad tuo pasididžiuoti jau nebegalime.
   O ką išgirdome ir sužinojome, apibendrinome įkopę į legendomis apipintą Merkinės piliakalnį nuostabioje Merkio ir Nemuno santakoje. Į viktorinos, kurią paruošė A.Česnauskytė ir T.Zmitrulevičiūtė , klausimus
geriausiai atsakinėjo E.Česonis, tapęs nugalėtoju.
    Na, o kokia gi kelionė į miškingąsias vietas be grybavimo! Ekskursiją vainikavo grybavimo varžytuvės. Per trumpą laiką ne vieno kraitelė pasipildė įvairiais grybais, tarp kurių puikavosi ir keli grybų karaliai baravykai.
    Pabendravę su nuoširdžiais gražaus dzūkų kampelio žmonėmis, ne tik pasisėmę įspūdžių, bet ir dvasiškai praturtėję, pasigrožėję rudenėjančia gamta, vakarop grįžome namo.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Laura Čiginskaitė
Lankytojai:1665
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:10/20/08
Paskutinieji pakeitimai:10/20/08
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį