Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 9 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Knygos- mano stebuklingos akys
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Šiuo metu, kai pasaulis įžengė į kompiuterinės eros ir naujų technologijų amžių, pagrindiniu informacijos šaltiniu tampa kompiuteris, todėl žmonės vis rečiau į rankas paima knygą. Tai ypač aktualu mokiniams, kurie dažnai nebemoka rasti kelio į knygą, nebesugeba jos suvokti kaip meno kūrinio.
Todėl Alytaus „Volungės“ vidurinės mokyklos dailės, lietuvių ir prancūzų kalbų, istorijos bei muzikos mokytojai, ieškodami naujų meninės veiklos formų, siekdami integruoti mokomuosius dalykus, 2008m. rugsėjo - gruodžio mėnesiais organizavo ir kartu su 5-10 klasių mokiniais vykdė integruotą projektą „Knygos - mano stebuklingos akys“. Baigiamasis renginys mokykloje vyko gruodžio 16 dieną.
Šis projektas - tai ne vien Skaitymo metų paminėjimas, bet ir galimybė savo gebėjimus išreikšti atliekant įvairius kūrybinius darbus, susijusius su knyga. Mokiniai buvo aktyvūs: domėjosi knygos istorine raida, dalyvavo viktorinoje, analizavo poetų, rašytojų , dailininkų - iliustratorių kūrybą. Projekto metu susipažinome su popieriaus gamyba bei vienu iš knygos žanrų - dailininko knyga. Kurdami savo knygas, mokiniai tapo ir vaizdų, ir teksto autoriais. Jie rinkosi įvairias meninės raiškos priemones: piešinį, fotografiją, grotažą, koliažą, kūrė ekslibrius, knygų skirtukus, piešė iliustracijas.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Projekto koordinatorė - direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Daniškevičienė. Įkvėpėja ir pagrindinė organizatorė - dailės mokytoja metodininkė S.Pledienė, kuriai rūpi lavinti mokinių gebėjimus ne tik pamokų metu, bet ir popamokinėje veikloje. Tą matėme mokytojos surengtoje  mokinių darbų parodoje. Mokyklos muziejuje lietuvių kalbos mokytoja metodininkė D.Šalaševičienė organizavo senųjų knygų parodą, kuri atskleidė, jog knygos - tikri istorijos liudininkai, daug galintys papasakoti apie praeitį. Muzikos mokytoja metodininkė A.Šmigelskienė renginį paįvairino nuotaikingomis dainomis, kurias atliko ir pradinukai, ir vyresnių mokinių ansambliai.
Apie rašto kilmę, knygų atsiradimą ir tolimesnę jų raidą papasakojo istorijos mokytojų (vyresniosios mokytojos I.Balčiūnaitės bei mokytojos metodininkės R.Stonytės) parengtos mokinės. Na, o prancūzų mokytojų metodininkių J.Matulevičienės ir E.Šiumbrienės mokinės ne tik lietuviškai, bet ir prancūziškai  pristatė A.de Sent- Egziuperi „Mažąjį princą“.
Renginio pabaigoje kalbėjusi mokytoja S.Pledienė apibendrino šį projektą, pasidžiaugė, kad mokiniai noriai  jame dalyvavo. Gausus būrys aktyviausių dalyvių, knygų skaitytojų buvo apdovanotas padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis.
Šis renginys - tarsi maža šventė prieš artėjančias šv.Kalėdas, simboliškai užbaigiantis šiuos Skaitymo metus.                                                                    
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
  Jurgita Beniuškevičiūtė,  „Volungės“  vidurinės mokyklos mokinė
Lankytojai:2165
Reitingas: (7 vertintojai)
Sukūrimo data:12/20/08
Paskutinieji pakeitimai:12/20/08
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį