Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 4 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Šventė
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Velykoms, balandžio 1 dieną mokykloje vyko integruotas technologijų, dorinio ugdymo, muzikos ir dailės renginys „Velykų spalvos“.
Pravėrus aktų salės duris, pirmiausia akį patraukė šventiškai papuošti  velykiniai stalai, kuriuos išradingai paruošė 10 klasės mokiniai, per technologijų pamokas atlikę projektinį darbą „Velykų stalas“. Penktokai per technologijų pamokas taip pat kūrė velykines dekoracijas ir surengė jų parodėlę.
Dailės pamokų metu mokiniai domėjosi tautodailės ženklais ir simboliais naudojantis marginant margučius. 5-9 klasių mokiniai paruošė kolektyvinį grafikos darbą „Margutis“, o 6-7 klasių mokiniai per dailės pamokas sukūrė įvairiausių popieriaus plastikos darbelių, tinkančių velykinio stalo papuošimui.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Džiugu, kad sulaukėme ir svečių – klubo „Mano namai“ vadovės A. Slavinskienės bei narių N. Begonienės ir Č. Slavinsko. Jie atvyko ne tuščiomis: surengė nuostabią velykinių margučių, atvirukų, staltiesių, servetėlių, puokščių parodą. Klubo vadovė papasakojo apie įvairius kiaušinių marginimo būdus, reikalaujančius daug fantazijos, kruopštumo ir laiko. Iš tiesų širdis džiaugėsi apžiūrint svečių paruoštus velykinius stalus.
Renginio metu dalyviai ne tik daug pamatė, bet ir išgirdo. Mokinės priminė Velykų šventės krikščionišką prasmę, kad tai – Kristaus prisikėlimo diena.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Daugiau sužinojom apie Verbų ir Velykų tradicijas, papročius, išgirdome margučio atsiradimo istoriją. Merginos papasakojo apie įvairias kiaušinių marginimo technikas, šventinių stalų puošybą, valgius. Norintieji po renginio galėjo ir pasivaišinti, ir pasikonsultuoti.
O koks gi renginys be muzikos ir dainų?! Išgirdome apie lalavimo tradicijas, supimosi papročius. Šiuos pasakojimus palydėjo 5–6 klasių mergaitės, kurios atliko dvi autentiškas lietuvių liaudies dainas. Dar vieną sūpuoklinę dainą padainavo aštuntokai. O devintokės, skambant sūpuoklinei dainai, pašoko pačių sukurtą stilizuotą šokį. Renginio pabaigoje šventiniame ratelyje smagiai sukosi visi: ir mokiniai, ir mokytojai, ir svečiai.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.Išsiskirstė kas nešinas margučiu, kas atviruku, kas pasimokęs lankstyti paukštelį ar zuikutį, kas pasivaišinęs velykiniais valgiais ar daugiau sužinojęs apie senąsias Velykų tradicijas. Ir, be abejo, visi išėjo nuskaidrėjusiom širdim, pasisėmę geros nuotaikos bei idėjų.

Ačiū kūrybingiesiems, išradingiesiems mokiniams bei gausiam būriui juos ruošusių mokytojų!

Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Lankytojai:3793
Reitingas: (5 vertintojai)
Sukūrimo data:04/16/10
Paskutinieji pakeitimai:04/17/10
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį