Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla
Turinys
Žurnalo komentarai
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Kalba
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Žodis, žodžių junginys, sakinys nesvarbu ar jis ištartas ar užrašytas lape, gal net internete, jis savyje neša informaciją, būseną, jausmą. Štai kodėl mane žavi kalba.

Apie ją tiek daug prirašyta. Visko nė perskaityti neįmanoma.O aš vėl užsimaniau  rašyti būtent apie kalbą. Ar tu vis dar skaitai ? Nenusibodo?Ar kada nors susimąstei kokia to paties žodžio kilmė skirtingose kalbose.Kad ir Kalėdos - puikus,visų mėgiamas,laukiamas,susietas su didelėmis viltimis laikotarpis. Anglų kalboje "Christmas" - Kalėdos  turi bendrą šaknį su žodžiu "Christ" - Kristus. Tai mums kalba apie Viešpatį, Jo gimimą. Rusų kalboje "Roždestvo" irgi susiję su gimimu. O ką lietuvių kalboje reiškia "Kalėdos".Jokio ryšio nei su gimimu, nei su Kristumi. Kalbotyrininkai teigia, kad senovėje buvęs jaunas vaikinas Kalėda, kuris vaikščiodavęs po kaimą ir linksmindavęs visus. Štai kodėl kalėdos mums siejasi su džiaugsmu.

Taigi lietuvių kalba, atskiri jos žodžiai tiesiog byloja mums apie mūsų praeitį. Mūsų protėviai pagonys net kalboje paslėpė mūsų kilmės šaknis. Ar džiaugtis tuo kad mes kilę iš pagonių, nežinau, bet paniekinti tikrai neverta. Kas gi tu esi be savo tautos praeities?
Lankytojai:982
Reitingas: (2 vertintojai)
Sukūrimo data:02/23/04
Paskutinieji pakeitimai:03/19/04
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2021 Alytaus ,,Volungės'' pagrindinė mokykla Perjungti į Bibliotekos lygmenį