ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Agnė Biliūnaitė - jauniausia gimnazijos Garbės galerijos narė
Sausio 15-ąją pas mus svečiavosi Agnė Biliūnaitė – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro prodiuserė, poetė, vertėja, sinologė. Agnė mūsų gimnaziją baigė prieš 10 metų (2000-aisiais). Ji išrinkta gimnazijos Garbės galerijos nare.  
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Agnė pasakojo apie savo studijas Lietuvoje ir Taivane, kūrybą, pomėgius, darbą. Nuostabu, kad toks jaunas žmogus jau yra tiek pasiekęs: 2004 metais baigė VU Lyginamąsias Azijos studijas (sinologijos specialybės bakalauras), metus studijavo kinų kalbą ir kultūrą Taivano universitete, 2006-aisiais baigė Vilniaus dailės akademijos UNESCO katedros kultūros vadybos ir kultūros  politikos magistrantūrą, yra dirbusi parodų ir simpoziumų kuratore, Lietuvos rašytojų sąjungos tarptautinių programų koordinatore, kuravo 2006 – 2007 metų “Poezijos pavasario” užsieniečių programą, eksperimentinės audiovizualinės poezijos festivalį “SINTEZIJA”, yra viena iš literatūros kultūros platformos www.rasytojai.lt iniciatorių ir administratorių, moka kelias kalbas, šiuo metu dirba prodiusere Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.
Agnė dar besimokydama gimnazijoje kūrė eilėraščius, miniatiūras. 2000-aisiais XXXII respublikiniame jaunųjų filologų konkurse laimėjo IV vietą už prozą. Kūryba ir dabar yra jos gyvenimo dalis – 2008 metais Agnė tapo Rašytojų sąjungos leidyklos “Pirmosios knygos” konkurso nugalėtoja (poezijos rinkinys “Glazūruota pilnatis”, buvo išleista knyga “Miegantys sufleriai”), pelnė ir daugiau apdovanojimų.
Agnė išvertė Nobelio premijos laureato Gao Xingjian romaną “Dvasios kalnas” iš šiuolaikinės kinų kalbos. Autorė apgailestauja, kad nuostabus romanas dar tebelaukia leidykloje geresnių laikų.
Susitikimo dalyviams Agnė linkėjo nešvaistyti laiko, imti iš gyvenimo viską, ką jis duoda. Jos manymu, kažkada išmokti dalykai skatina tobulėti, plėsti akiratį.


Lankytojai:2108
Reitingas: (20 vertintojai)
Sukūrimo data:01/18/10
Paskutinieji pakeitimai:01/18/10
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį