ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 10 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Susitikimas su Prima Petryliene
Vasario 12 dieną 6b klasės mokiniai susitiko su buvusia biliūniete Prima Petryliene, kuri 1950-ųjų metų vasario 16-ąją su grupe klasės draugų ir bendraminčių iškėlė trispalves Anykščių gatvėse. Tą pačią naktį buvo išplatinti ir atsišaukimo lapeliai, raginantys neatsižadėti savo tėvynės, tautos idealų.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Garbi viešnia pasakojo, kad užduotį iškelti trispalves jie gavo iš partizanų būrio kovotojų. P.Petrylienė ir jos draugai priklausė "Vienybės" organizacijai, kuri palaikė ryšius su partizanais. "Vasario 16-osios rytą žmonės pamatė trispalvėmis išpuoštas Anykščių gatves. Vieni džiaugėsi, kiti niršo. Atsirado ir išdavikų. Jau vasario 18 -ąją, prieš pat abiturientų šimtadienį, atsidūrėme saugumo rūsiuose, mus tardė, kankino",- kalbėjo mūsų viešnia.
Ji pasakojo, kaip buvo tardoma, apšaukta tėvynės išdavike ir nuteista 10 metų tremties. "Traukinys, stuksendamas bėgiais, nuvežė mus toli toli - į Karagandos, Uralo, Vorkutos lagerius. Patyriau, ką reiškia Sibiro šaltis, badas. Buvo ir gerų žmonių, kurie mus užjautė",- prisiminė buvusi tremtinė.  
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mūsų viešnia džiaugėsi, kad Lietuva vėl laisva, kad mes drąsiai galime iškelti savo vėliavą. "Didžiausia vertybė žmogui yra jo laisvė",- teigė moteris, patyrusi represijas. Kai paklausėme, ar ryžtųsi tokiai kovai, jei reikėtų, ir dabar, P.Petrylienė atsakė: "Žinoma, jei tik sveikata leistų".  
Džiaugiamės galėję paklausyti žmogaus, kuris aktyviai kovojo mūsų tėvynės laisvę.
Lankytojai:1807
Reitingas: (27 vertintojai)
Sukūrimo data:02/12/10
Paskutinieji pakeitimai:02/12/10
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį