ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Dar vienas žingsnis Pietų Kaukazo link
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pirmąją pavasario dieną Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje lankėsi mokytojų bei mokyklų vadovų delegacija iš Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano ir partnerės Austrijos. Šis vizitas buvo galutinis projekto „Pietų Kaukazas – Europos dalis“ akcentas, kurio metu mokytojai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos švietimo sistema, Anykščių Jono Biliūno gimnazija, pasidalinti patirtimi, sukaupta vykdant tarptautinius projektus, bei užmegzti glaudesnius ryšius tolimesniam mokyklų bendradarbiavimui. Gimnazijoje svečiai dalyvavo keliose pamokose, domėjosi mokyklos veikla ir kasdieniniu gyvenimu. Vilniuje savaitę vykę mokymai sutelkė Austrijos, Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano ir Lietuvos „Pietų Kaukazas – Europos dalis“ projektą koordinavusius mokytojus naujiems tarpkultūriniams projektams, o vasario 26 d. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje duris atvėrė interaktyvi visų šalių MEDIA produktų paroda „Pakeliui“.

Anykščių Jono Biliūno gimnazija į šį projektą įsitraukė nuo pat jo pradžios - 2007 metais kartu su kitomis septyniomis Lietuvos mokyklomis. Pagrindinė projekto „Pietų Kaukazas – Europos dalis“ idėja -  skleisti žinią apie Armėniją, Gruziją ir Azerbaidžaną tarp jaunimo, supažindinti su šių šalių kultūra, tradicijomis, palyginti jaunimo problemas ir galimybes Europoje bei Pietų Kaukazo šalyse. Projektą rengė ir organizavo partneriai iš Austrijos Intercultureles Zentrum ir Lietuvos jaunimo neformalaus ugdymo asociacija.
Pirmaisiais kūrybiniais projekto metais daugiau nei 20 mūsų gimnazijos moksleivių dalyvavo trejose kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje, kuriose kūrė įvairius MEDIA produktus: video filmukus, muziką, straipsnius ir fotografijas, mokėsi išgryninti ir realizuoti savo idėjas. Tai įgyvendinti jiems padėjo ekspertai, kurie dalinosi savo žiniomis ir praktine patirtimi. Projekto dalyviai diskutavo įvairiomis temomis apie Pietų Kaukazą, mokėsi dirbti komandose, ugdė savo kūrybiškumą ir bendravimo įgūdžius. Nuo pat pirmųjų metų Anykščių Jono Biliūno gimnazija pradėjo „sirgti“ Kaukazu - moksleivių MEDIA darbai buvo pristatomi veiksmo savaitės metu – kiekvienas užsukęs į bibliotekos skaityklą galėjo išvysti pirmuosius, tačiau tikrai neprisvilusius video „blynus“ iš kūrybinių dirbtuvių.

Antraisiais projekto metais jaunimas įgijo organizacinių gebėjimų: moksleiviai patys rengė foto parodas, akcijas, susitikimus, video filmų peržiūras. Anykščiuose buvo surengtos foto parodos bei video darbų peržiūros visose miesto mokyklose ir foto paroda viešojoje bibliotekoje. 2008 m. vykusių tarptautinių kūrybinių dirbtuvių metu susitiko jauni žmonės iš Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano bei Lietuvos. Šiose dirbtuvėse dalyvavo ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleiviai, kurie senojoje miesto sinagogoje surengė viešą susitikimą su jaunimu iš Pietų Kaukazo šalių. Renginio dalyviai galėjo susipažinti su šių šalių kultūra žaisdami žaidimus, klausydamiesi liaudies dainų, ragaudami tradicinius valgius ir, žinoma, bendraudami.

Itin įsimintina ir smagi žinios apie Pietų Kaukazą skleidimo akcija vyko remontuojamo kelio ruožo atkarpoje Ukmergė – Anykščiai. Mūsų gimnazijos ir kitų mokyklų moksleiviai prie šviesoforo sustojusių automobilių vairuotojams bei keleiviams dalino projekto metu sukurtus atvirlaiškius ir  knygeles (country folderius) apie Pietų Kaukazo šalis.
Trečiaisiais projekto metais Austrijoje, Insbruke, vyko paskutinės bendros visų šalių jaunimo kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavau ir aš, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokinė, šių eilučių autorė. Jų metu ypač didelis dėmesys buvo skirtas Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Lietuvos ir Austrijos jaunimo problemų ir siekių palyginimui.

„Buvome tarsi atskiri sujaukti siūlų kamuoliai, susipainioję savyje ir užsidarę pasauliui, šis projektas išvyniojo mus ir visi kartu pasitelkę kūrybą ir MEDIA priemones nusimezgėme šiuolaikišką naują savo rūbą, susidedantį iš tolerancijos, kultūrų pažinimo ir bendradarbiavimo“,- teigia šio projekto koordinatorė Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje Renata  Miškinienė.

Lankytojai:3513
Reitingas: (14 vertintojai)
Sukūrimo data:03/04/10
Paskutinieji pakeitimai:03/04/10
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį