ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Frankofonijos diena mūsų gimnazijoje
Kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje kovas - frankofonijos mėnuo. Tai puiki galimybė čia ir kitose šalyse gyvenantiems frankofonams susitikti renginiuose, skirtuose prancūzų kalbai, kuri visame pasaulyje jungia 200 milijonų ja kalbančių žmonių ir dar 870 milijonų žmonių iš 70-ies Tarptautinei frankofonijos organizacijai priklausančių šalių – narių. 2010 m. kovo 20 dieną Tarptautinė frankofonijos organizacija minėjo savo 40-metį su šūkiu „Kultūrų įvairovė - TAIKAI!“. Šie metai skirti remti Haitį.
Mūsų gimnazijoje Frankofonijos diena buvo minima klasėse, dalyvaujant konkursuose, žiūrint videofilmus, klausant dainų bei skaitant ir verčiant į prancūzų kalbą eiles. Buvo derintasi prie kiekvienos klasės gebėjimų. Tačiau visiems patiko „Frankofonijos odė“, atliekama viso pasaulio vaikų... Ir tai buvo įsimintiniausias akcentas, laukiant balandžio 16-sios renginio, skirto Frankofonijos dienai...
Balandžio 16-ąją Jono Biliūno gimnazija tarsi tapo prancūzų bastionu, nes į ją sugužėjo ne tik prancūzų kalbos mylėtojai iš Anykščių miesto ir rajono, bet atvyko ir prancūzų kalbos mokytojos iš Panevėžio ir Pakruojo rajonų.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
 Prancūzų kalbos mokytoja L. Juzėnienė
Prancūzų kalbos mokytojos domėjosi mūsų gimnazijos projektu Emile B klasė. Mokytoja Laima Juzėnienė viešnioms vedė atvirą prancūzų kalbos pamoką 5a klasėje. Jaunieji „emiliukai“ pasirodė šauniai: kūrė dialogus, išsakė, ką matė videosiužete, skaitė, vaidino... Mokytojos gyrė darbščius vaikus: pirmi metai, kaip mokosi antrosios užsienio kalbos, o tiek išmokę, taip šiltai, nuoširdžiai bendrauja su mokytoja Laima.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
A. Vienuolio gimnazijos mokinių vaidinimas
Salėje vyko renginys, skirtas Frankofonijos dienai. Mokytoja Laima Juzėnienė trumpai papasakojo apie Tarptautinę frankofonijos organizaciją, švenčiančią savo keturiasdešimtmetį. Emile B klasės mokiniai padainavo dvi daineles, tarsi visus įvesdami į melodingos kalbos pasaulį. Antano Vienuolio gimnazijos mokinės vaidino Antuano de Saint Egziuperi  „Mažąjį princą“(režisierius E. Druskinas, prancūzų kalbos mokytoja J. Bimbienė). Jas pakeitė Jono Biliūno gimnazijos I A klasės mokiniai, suvaidinę scenelę „Cirke“ iš moksleiviško gyvenimo (režisierius A. Navalinskas, prancūzų kalbos mokytoja L. Juzėnienė). Abu šie teatrų kolektyvai ateinantį savaitgalį vyks į Alytų, frankofoniškų teatrų festivalį.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Biliūniečių pasirodymas
Švietimo specialistė Rita Žiukienė padėkojo visiems, suorganizavusiems šią šventę, o jauniesiems aktoriams – frankofonams palinkėjo sėkmės bei įteikė padėkas. Gimnazijos direktorė Regina Drūsienė, kuri ir pati moka prancūziškai, kalbėjo apie projekto Emile B klasė privalumus ir sunkumus.Už gražų renginį ir atvirą pamoką dėkojo Panevėžio rajono prancūzų kalbos mokytojų metodinio ratelio pirmininkė G. Klingaitė. Ji paskelbė penktokams džiugią žinią, kad jiems už tokias geras užsienio kalbos žinias bus įteikti ypatingi žodynai. Kadangi pamokos tema buvo „Maisto produktai“, tad žodyno apie maisto produktus autorė Vitalija Bleibaitė nutarė taip apdovanoti darbščią Emile B klasę. Mokytoja L. Juzėnienė, nepaprastai patenkinta renginiu, išreiškė viltį, kad prancūziškas teatro ir dainos žodis ir kitais metais sukvies moksleivius ne tik iš Anykščių, bet ir iš kitų Lietuvos rajonų.
Po renginio mokiniai ir mokytojai bendravo prie arbatos. Džiaugėmės, kad mus sušildė meilė prancūzų kalbai ir kvapni arbata.

Lankytojai:3193
Reitingas: (18 vertintojai)
Sukūrimo data:04/19/10
Paskutinieji pakeitimai:04/19/10
Įvertinkite šį straipsnį:
PavadinimasAutoriusAtsakymaiPaskutinysis atsakymas
jūratėAnonimas004/20/10
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį