ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 5 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Vienuoliktokų išvyka
Lapkričio 12 dieną gausus būrys vienuoliktokų išsiruošė į ekskursiją. Gerai išsimiegoję, atsipalaidavę, jaunuoliai sugužėjo į didžiulį autobusą ir nurūko sostinės link.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Vilniuje moksleivius pasitiko šiurkštus rudeninis lietus ir žvarbus vėjas... Visgi prastas oras nesugadino pakilios nuotaikos, o vienuoliktokai vidurdienį jau rikiavosi prie Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto durų. Nekantriai belaukdami ekskursijos po universitetą, moksleiviai smalsiai dairėsi tai šen, tai ten, juk po metelių kitų galbūt patys taps šio universiteto studentais.
Ekskursiją gidė pradėjo nuo vienos iš prabangiausių ir įspūdingiausių universiteto bibliotekos salių. Čia saugomi seniausi ir vertingiausi lietuviški raštai, todėl moksleiviai įdėmiai tyrinėjo senąją literatūrą. Neišdildomą įspūdį paliko knygų rankraščiai, parašyti nepaprastai kruopščiai, dailiu ir tvarkingu raštu, išmarginti spalvingomis iliustracijomis. Daugelį sudomino archyvuose saugomas pirmosios lietuviškos knygos, M. Mažvydo katekizmo, egzempliorius, deja, knygos originalo pamatyti mums neleido, tačiau pasiūlė atvykti 2011 metų balandžio 1 dieną, kai pirmoji lietuviška knyga bus demonstruojama visuomenei. Keliaudami universiteto koridoriais ir kiemeliais stabtelėjome garsiajame Sarbievijaus kiemelyje, stebėjomės netradiciniu literatų darželiu. Ekskursiją vainikavo VU puošmena - Šv. Jonų bažnyčia su vienais seniausių vargonų Europoje ir net 13 altorių, išpuoštų įmantriomis dekoracijomis.

Po beveik 6 valandų laisvalaikio sostinėje vienuoliktokai ir jų mokytojai pliaupiant lietui atvyko į „Menų spaustuvę“ stebėti „Atviro rato“ teatro spektaklio „Pabėgimas į Akropolį“. Vos tik užgeso šviesos, žiūrovai pasinėrė į spektaklio pasaulį, tuoj pasigirdo žiūrovų reakcijos, jaunimas beveik visą spektaklį kikeno susiėmę už pilvų, net atsikvėpti nespėdami. Režisieriaus Aido Giniočio pastatytas spektaklis atvirai, ironiškai vaizdavo šių dienų visuomenę – kvailiojančius, kupinus troškimų ir vilčių paauglius, beviltiškai nusiteikusius mokytojus ir darbų rutinoje paskendusius tėvus. Spektaklis buvo labai nuotaikingas, kupinas emocijų, veiksmo, tačiau visus šokiravo tragiška pabaiga. Būtent tokia netikėta pabaiga sukėlė daugiausiai diskusijų, tačiau galų gale nusprendėme, kad spektaklis iš tiesų vertas dėmesio.
Smagi kelionė baigėsi, o kupini įspūdžių vienuoliktokai dar ir dabar su šypsena prisimena penktadienio išvyką.

Lankytojai:1589
Reitingas: (6 vertintojai)
Sukūrimo data:11/16/10
Paskutinieji pakeitimai:11/17/10
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį