ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 6 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Lietuvą kuriame kartu
Kiekvienos tautos ar valstybės istorijoje yra lemtingai reikšmingų įvykių, kurių negalima pamiršti. Jie ne tik primena praeitį, bet ir tampa valstybės simboliu. Mums tokia diena yra Sausio 13-oji – Lietuvos laisvės gynėjų diena, mūsų skausmas, pergalė ir amžina atmintis.
Kiekvienas iš mūsų turime savo santykį su šia diena. Jis susiklosto priklausomai nuo patirties, vertybių. Jauniems žmonėms – tai istorijos faktai vadovėlyje, tėvų ar artimųjų pasakojimai. Suaugusiems – patirtys ir išgyvenimai, nes gyventa „Dainuojančios revoliucijos“ dvasia.
Simboliška, kad susirenkame prie Laisvės paminklo. Į mus tarsi žvelgia sukilėliai, savanoriai, partizanai, tremtiniai, atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės gynėjai. Visus juos vienija amžinas siekis būti laisvais.
Grįžtant atmintimi į tas dienas ir ieškant atsakymo į klausimą, kas mus tada vienijo, prieš akis iškyla daugiatūkstantiniai Sąjūdžio mitingai, Baltijos kelias, praleistos paros budint prie parlamento rūmų. Visur – tautos susitelkimo dvasia. Žmones kvietėsi, vienijo Sąjūdžio idealai – laisvė ir teisingumas. Tada vienijo mus ir Lietuvos vardas, kurį mokėmės garsiai tarti. Vardas, atėjęs iš piliakalnių tylos, iš senolių kalbos ir tremtinių maldos. Norėjome gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje ir patys kurti savo gyvenimą. Žmonės gynė laisvę, kurią buvo pajutę po Kovo 11-osios. Beginklė Lietuva sustabdė tankus ir įrodė pasauliui savo apsisprendimo kryptį – į nepriklausomą ir demokratinę visuomenę.
Sausio 13-oji – tai diena, kai visoje Lietuvoje pagerbiant didvyrius ne tik dega žvakės ir laužai. Tai diena, kai mes dar kartą pamąstome apie tikrąsias vertybes, tikrąją vienybę. Ar šiandien taip suprantame savo valstybę ir jos ateitį, kaip suprato laisvės gynėjai? Ar nepasigendame bendrumo ir pilietiškumo jausmo, kad Lietuva – tai mes.
Sausio įvykiai mažų mažiausiai davė vieną pamoką, kurią vertėtų išmokti visiems mūsų nedidelės tautos vaikams, kad ne pinigai, ne tankai valdo pasaulį. Jį valdo tokie paprasti dalykai, kaip drąsa, išdidumas, taurumas, kilniaširdiškumas ir paprasčiausias noras būti laisvam.
Turime suprasti, kad už savo valstybę esame atsakingi mes visi. Kaip prisiminimas, kad ją kuriame kartu, skamba Justino Marcinkevičiaus ištarti žodžiai: „O gal Tėvynę reikia visą laiką / Lipdyt ir kurti, kurti ir lipdyti, / Nes jei sustoji tik – jinai ir miršta. / Taip, kurti visą laiką. Visą laiką!“
Lankytojai:2383
Reitingas: (16 vertintojai)
Sukūrimo data:01/17/11
Paskutinieji pakeitimai:01/17/11
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį