ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Pamoka su europarlamentaru Justu Paleckiu
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Sausio 26-ąją mūsų gimnazijoje lankėsi garbus svečias - europarlamentaras Justas Paleckis. Jis vyresniųjų klasių gimnazistams vedė pamoką apie Europos Sąjungą.
J. Paleckis pasakojo apie Europos Sąjungos susikūrimo motyvus. Jis teigė, kad svarbiausias jų tada buvo politinis, nes po Antrojo pasaulinio karo itin susipriešinusioms Europos tautoms reikėjo tą priešiškumą nugalėti ir pradėti gyventi taikiai. Dabar vis svarbesnis tampa ekonominis motyvas, nes bendra rinka, bendra muitų erdvė daro ES valstybes turtingesnes. Svečias sakė, kad įstojusi į ES Lietuva turi daug naudos tiek ekonomikos, tiek saugumo srityse. Sakysim, praėjusiais metais mūsų šalis per įvairius struktūrinius fondus gavo 6 milijardus litų paramos.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Europarlamentarą atlydėjęs Anykščių rajono savivaldybės vicemeras Donatas Krikštaponis pasakojo, kokią dalį Europos Sąjungos fondų pinigų gavo Anykščių rajonas. Jis sakė, kad praėjusiais metais mūsų rajono biudžetą papildė 30 mln. Lt, už kuriuos buvo atliekami pastatų renovacijos, kelių tiesimo, statybos darbai. Vicemeras džiaugėsi, kad ES pinigai leidžia kurti naujas darbo vietas, o tai siaučiant bedarbystei yra labai svarbu. Jis pabrėžė, kad dalis pinigų ateityje bus skiriama ir mūsų mokyklos pastato bei stadiono renovacijai. Šią žinią mokiniai ir mokytojai sutiko plojimais.
Susitikimo pabaigoje europarlamentaras klausė, ar Lietuvai reikalingas euras. Didžioji dalis mokinių atsakė, kad būtinai reikia euro, nes bus paprasčiau keliauti, litui negrės devalvavimas. Mūsų svečias tam pritarė. Jo manymu, euro įvedimas yra tarsi šalies kokybės ženklas - vadinasi, šalis tvarkosi gerai, neturi didelių skolų, jos neslegia infliacija.
J. Paleckis linkėjo mokiniams gerai mokytis, padirbėti ir užsienyje, bet įgavus patirties grįžti į tėvynę ir kelti jos ekonomiką.
Lankytojai:1687
Reitingas: (11 vertintojai)
Sukūrimo data:01/26/11
Paskutinieji pakeitimai:01/26/11
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį