ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Kaziuko mugė gimnazijoje
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Kovo 4 dieną mūsų gimnazijos aktų salėje vyko kasmetinė Kaziuko mugė. Joje savo gaminius pardavinėjo 1-7 klasių mokiniai. Šventinę nuotaiką kūrė ir muzikantai – Antanas bei Vincas.
Renginį pradėjo 5 klasės mokiniai, kurie pasakojo apie šv. Kazimierą, Lietuvos ir jaunimo globėją. Jie sakė, kad pamaldusis karalaitis mirė būtent kovo 4 dieną, todėl ši diena iki šiol minima jam atminti. Karalaitis mirė Gardine, kuris kažkada priklausė LDK. 1602 m. lapkričio 7 d. popiežius Klemensas VIII savo breve leido švęsti šv. Kazimiero šventę Lietuvoje ir Lenkijoje ir patvirtino šventajam skirtus liturginius tekstus. 1603 m. į Lietuvą sugrįžęs kanauninkas Sventickis parvežė popiežiaus raštą ir raudono aksomo vėliavą su Kazimiero paveikslu. 1604 m. gegužės 10–12 d. Vilniuje įvyko didelės iškilmės jau oficialaus šventojo Kazimiero garbei. Iškilminga ir džiugi procesija, kurioje dalyvavo beveik visas miestas iš šv. Stepono bažnyčios per Rūdininkų vartus į katedrą nešė šv. Kazimiero vėliavą. Šventės metu taip pat buvo padėtas kertinis akmuo Šv. Kazimiero bažnyčiai. Šventojo kūnas 1636 m. buvo perkeltas į Vilniaus katedroje pastatytą barokinę koplyčią.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Mugėje buvo galima nusipirkti, ko tik širdis geidė: pyragų, spurgų, naminių saldainių, rankų darbo žaisliukų, papuošalų, nertų ir megztų kojinyčių bei vaikiškų batukų, žodžiu – įvairiausių grožybių ir skanumynų. Kiekvienas, kas tik norėjo ir netingėjo, galėjo rasti sau tinkamą daiktą ar skanėstą. Pardavėjai irgi nesnaudė – viliojo pirkėjus gražbylystėmis ir plačiomis šypsenomis. Puiki buvo mugė!
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pamąstymui: kas bendra tarp švento Kazimiero ir mugės (turgaus)? Juk šventasis karalaitis – globėjas, tai ir mugė turėtų būti gerų, gražių darbelių mainai ar dovanojimai. Ir minėti reikėtų ne jo mirties, bet paskelbimo šventuoju dieną...
Lankytojai:2883
Reitingas: (15 vertintojai)
Sukūrimo data:03/07/11
Paskutinieji pakeitimai:03/07/11
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį