ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 8 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Pusryčiai Rokiškio dvare
Dažniausiai mokinių ekskursijų maršrutai driekiasi Vilniaus, Kauno, Trakų link, o kaimyniniai rajonai ir jų lankytinos vietos nepelnytai pamirštami. Sumanėme ištaisyti tokią situaciją ir aplankyti kaimynus. Taigi, saulėtą kovo 24-osios rytą 6b ir 7b klasių mokiniai su savo auklėtojomis išvyko į Rokiškio dvarą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Viešnagę dvare pradėjome nuo pusryčių, mat buvome užsisakę edukacinę programą „Sūrio kelias“. Susėdome prie baltomis staltiesėmis uždengtų stalų, ant kurių buvo patiekta penkių rūšių sūrių, braškių uogienės ir puikios čiobrelių arbatos. Maloni muziejaus darbuotoja papasakojo apie senąsias sūrių gaminimo tradicijas, rodė įvairius įrankius ir prietaisus, kurie buvo naudojami gaminant sūrius ir sviestą. Paskui žiūrėjome filmą apie tai, kaip gaminami sūriai AB „Rokiškio sūris“. Paragavę kelių rūšių sūrių, dauguma mūsiškių sakė, kad pats skaniausias – mocarela.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Ekskursijos po dvarą metu sužinojome, kad Rokiškio dvaro istorija siekia XVI amžių, kai Žygimantas Senasis dvarą padovanojo didikams Krošinskiams. Seniausi dvaro rūmai neišliko, nėra aiški ir tiksli jų vieta. Paskutiniajam Krošinskių vyriškosios giminės linijos atstovui Juozapui Krošinskiui nesugebėjus grąžinti skolų, dvaras atitieko Tyzenhauzams. Jie čia perkėlė savo rezidenciją iš Pastovių ir ėmėsi naujo dvaro bei miesto kūrimo. Naujasis dvaras buvo dviejų aukštų: pirmasis aukštas buvo skirtas svečiams ir ūkio reikmėmis, o antrasis – reprezentacijai. Už rūmų buvo įkurtas 16 ha parkas, šalia įrengtas tvenkinys ir pradėtas kurti zoologijos sodas. 1905 m. centrinis dvaro pastatas buvo perstatytas pagal architektų K. Jankovskio ir P. Lilpopo projektą.  Nuo 1952 metų dvaro rūmuose įsikūrė Rokiškio krašto muziejus, kuriame yra apie 60 tūkst. eksponatų. Muziejuje veikia dvaro buities, unikalių medžio darbų ir dailės ekspozicijos. Gražioje  dvaro menėje rengiamos įvairios konferencijos.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Daugelį nustebino bene garsiausio XX amžiaus dievdirbio Liongino Šepkos kūryba. Drožinėti L. Šepka pradėjo mirus broliui Petrui, kurio namuose tuo laiku gyveno. Pradėjęs drožti broliui paminklą, peiliuko iš rankų jau nepaleido. Stebėjomės, kad tokio kruopštumo ir išmonės reikalaujančius kūrinius menininkas išdrožė labai paprastais įrankiais – peiliukais, kaltais, pjūkleliais... Drožėjas sukūrė apie 1 500 įvairaus dydžio darbų – vieni bareljefai telpa delne, kiti yra kelių metrų aukščio.
Aplankėme ir Rokiškio bažnyčią bei jos požemius. Čia ilsisi kunigaikščiai Krošinskiai, grafai Tyzenhauzai ir Pšezdeckiai.
Taigi, pamatėme ir išgirdome daug. Jeigu ir jums smalsu, ką įdomaus galima pamatyti pas kaimynus, pasisvečiuokite pas juos.
Lankytojai:3515
Reitingas: (34 vertintojai)
Sukūrimo data:03/28/11
Paskutinieji pakeitimai:03/29/11
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį