ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 11 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Afrika „1 kūrinio galerijoje“
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
„1 kūrinio galerijoje” eksponuojamas Tomos Katinaitės paveikslas. Jame vaizduojama Afrika, jos gyvenimas. Žiūrint į šį kūrinį sukyla keisti jausmai... Lyg šiltų vasaros vakarų prisiminimas... Geras jausmas! Pačiai Tomai tai prisiminimai iš jos apsilankymo šiame žemyne. Afrika jai paliko didelį įspūdį ir šiek tiek pakeitė ar patobulino požiūrį į gyvenimą.
Pokalbis su Toma vyko bibliotekoje. Ir nors per pertrauką ten buvo didelis šurmulys, Tomos pasakojimai mus tiesiog „atjungė“ nuo pasaulio. Paklausta, kodėl jai taip patinka Afrika, Toma atsakė, kad ją labai traukia afrikiečių kultūra. Gal daugiau netgi pats jų gyvenimo būdas, mąstymas.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
- Dažnai mums, europiečiams, atrodo, kad gyvename labai blogai, esame neturtingi, o dėl to ir nelaimingi. Bet pažvelkite į Afriką – žmonės ten nieko neturi, suaugusieji visą dieną sunkiai dirba, todėl tik jų pečius slegia rūpesčiai. Afrikos vaikai – visai kas kita. Jie taip pat nieko neturi, kartais net badauja. Bet jie tokie mieli, nuoširdūs. Jeigu juos tik truputį pakalbini, pasidarai pats didžiausias jų draugas. Visą dieną tie vaikučiai vaikščios įsitvėrę tau už rankos... Afrikiečiai tai žmonės, iš tiesų mokantys džiaugtis kiekviena smulkmena. Pavyzdžiui, kai mažajam afrikiečiui paduodi saldainį, paverti jo dieną geriausia gyvenime. O paduok tu saldainį europiečiui! Jis tik pasijuoks ir dar užpyks, kad saldainis neskanus.
- Kaip kilo mintis sukurti šį paveikslą? - klausiame.
- Tiesą pasakius, visos geros mintys man kyla prieš miegą. Ši – ne išimtis. Jau gulėdama lovoje sugalvojau, kad reikia padaryti. Ir padariau!
- Kokia technika piešei šį paveikslą? Kokia labiausiai mėgsti piešti?
- Šį paveikslą piešiau ant faneros su akrilu. Labiausiai man patinka piešti su anglimi, nes tada atsiveria neriboti plotai mano fantazijai.
- Ką galvojai piešdama šį paveikslą?
- Piešdama šį paveikslą norėjau perteikti Afrikos kultūrą. Piešinys taip pat atspindi mano nuotaiką.
- Kas paskatino savo kūrinį eksponuoti „1 kūrinio galerijoje“? Ar nebijojai sulaukti kritikos?
- Eksponuoti piešinį paskatino bibliotekininkė. Šiek tiek bijojau kritikos. Galvojau, ką pasakys kiti, ir buvau labai maloniai nustebusi, kai draugai ir visi kiti mane gyrė, grožėjosi mano darbu.
- Kuo dar domiesi, kuo užsiimi be dailės?
- Be dailės mėgstu šokti, žinoma, domiuosi Afrika. Atsimenu, anksčiau kolekcionuodavau drambliukus...
- Ar savo ateities veiklą sieji su daile?
- Ne, kadangi dailėje „prasimušti“ yra labai sunku. Iš tiesų aš dar neapsisprendžiau, ką veiksiu ateityje, bet labiau linkstu į socialinius mokslus.

Po interviu dėkojome Tomai. Ir iš tiesų buvo už ką dėkoti. Linksmas Tomos balsas, pasakojimai, verčiantys susimąstyti, ar tikrai mes taip blogai gyvename, kaip mums atrodo, tiesiog jos malonumas, nuoširdumas ir žemiškumas praskaidrino dieną.
Lankytojai:1789
Reitingas: (19 vertintojai)
Sukūrimo data:09/26/11
Paskutinieji pakeitimai:09/27/11
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį