ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 3 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Frankofonų penktadienis
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Gruodžio 9 dieną gimnaziją aplankė Prancūzų instituto švietimo ir kalbinio bendravimo atašė Luc Abry ir jo asistentė, padėjėja Snieguolė Kavoliūnienė. Gimnazijos direktorė, prancūzų kalbos mokytojos, "emiliukai", jau pagarsėję frankofoniškame pasaulyje aktoriai vienuoliktokai – visi džiaugėsi sulaukę tokių garbingų svečių.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Pirmiausia svečiai aktų salėje stebėjo mūsų gimnazijos mokinių frankofonų pasirodymus. Mokytoja Laima pakvietė į sceną  pirmuosius "emiliukus" septintokus, kurie parodė nuotaikingą scenelę „Aline fait la paix" ( "Alina skelbia taiką"). Labai norėjome vaidinti, tad mokytoja dar prikūrė personažų, visa laimė -  ne visai grupei, o tai nebūtų nebuvę kuo pakeist draugų sportininkų. Kai atsitiko bėda – vienas aktorius turėjo išvykti į varžybas (bent jau džiugu, kad ten jam puikiai sekėsi), tuoj atsirado žmogus, kuris likus vienai dienai iki pasirodymo jį pakeitė. Ir viskas pavyko puikiai... Aš bei Miglė ir Laura nutarėme išmokti dainą svečio garbei, o muzikos mokytoja Neringa Cimbalistienė mums mielai pagelbėjo.
Vėliau pasirodė jau aktorystės duonos ragavę vienuoliktokai su savo garsiąja pjese „Le  Mur“. Kadangi Luc neturėjo progos pamatyti šios pjesės nei festivalyje, nei Trakuose, todėl labai džiaugėsi pagaliau ją išvydęs.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Po vienuoliktokų pasirodymo Luc, pats dėstęs teatro pamokas prieš penkerius metus, iš tiesų negalėjo atsidžiaugti. Jis gyrė aktorius, žinoma,  prancūzų kalbos mokytoją Laimą Juzėnienę bei režisierių Arvydą Navalinską. Svečias  sakė, kad prancūziškas vaidinimas nuostabus, bet jei vienuoliktokai jį vaidintų lietuviškai, tikriausiai lengviau galėtų reikšti savo jausmus.
Taip pat naujasis atašė nepamiršo pagirti ir "emiliukų". Jis tikėjosi – ką čia tikėjosi, jis sakė žinąs, kad septintokai paseks vyresniųjų keliu – mes jau dabar tai darome. Ir nors mes, septintokai, turėjome tikrai dar daug ką parodyti, bet supratome, kad tądien svarbiausia – „Le Mur“. Kito karto nusprendė palaukti ir mažesnieji frankofonai – šeštokai bei penktokai.
Luc prižadėjo dar atvykti į mūsų gimnaziją – ir ne vieną kartą! Džiugu, kad įsigijome naują draugą, kuris, reikia pripažinti, net ir ne frankofonus užkrėtė gera nuotaika.
Lankytojai:1934
Reitingas: (5 vertintojai)
Sukūrimo data:12/20/11
Paskutinieji pakeitimai:02/02/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį