ŽINGSNIAI
Turinys
Informacijos puslapis
Į redakciją

Prisijungę vartotojai: 7 (0 registravosi)
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Tolerancijos pamokėlė
Tolerancija – tai supratimas, kad kiekvienas žmogus – vyras, moteris, baltaodis, juodaodis - yra tau lygus, kad jis – toks pats žmogus, pilietis, asmenybė ir turi vienodas teises kaip ir tu. Šis žodis kilo iš lotyniško „tolerantia“, reiškiančio kantrybę, ir pirma buvo vartojamas kalbant apie religijos laisvę ir pakantumą kitatikiams.
Lapkričio 16-oji – tarptautinė tolerancijos diena. Ta proga mes, 8a, 8b ir 8c klasių mokinės, vedėme tolerancijos pamokėles pradinių klasių mokinukams.
Atvykusios į senąjį darželio pastatą pajutome nostalgiją. Ilgi koridoriai, spalvoti piešiniai, makaronų sriubos kvapas ir šaunioji budėtoja. Visur ramu, tylu, jauku. Ech, pripažįstu – ir mes, dičkės, pasiilgome tų dienų, kuomet dar buvome nerūpestingos pradinukės! Tačiau skęsti prisiminimuose mums sutrukdė išgirstas pertraukos skambutis ir aidintis vaikų juokas. Lyg pupos iš klasės pabiro vaikai - berniukai, mergaitės.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
“Labas rytas, kas jūs? Ką veikiate mūsų klasėje? Kokie jūsų vardai? Ar nuo šiol mes galime jus vadinti mūsų mokytojomis? Štai, prašau, čia yra mano praleistų pamokų pateisinimas, ar galėsite ištrinti n raides?” Su tiek ir dar daugiau klausimų aš ir "mokytoja" Kamilė buvome sutiktos 4a klasėje. Vaikai nuo pat pradžių pasirodė labai šilti žmogeliukai.
Nuaidėjus skambučiui į pamoką 4-okai pareigingai susėdo į suolus ir laukė pradžios, ausis ištempę. Savo programą pradėjome susipažinimu, o kai bent jau minimaliai pažinojome vienas kitą, galėjome dirbti toliau. “Ar žinote, kas yra tolerancija?” – paklausėme. “Patyčios, nemandagumas, nedraugiškumas” – taip paprastai, tačiau labai teisingai pradinukai supranta netolerancijos sampratą.
Rodyti originalaus dydžio paveikslą.
Paaiškinome platesnę tolerancijos sąvoką, žaidėme žaidimą, kurio metu mokinukai, pasiskirstę poromis, turėjo parodyti skirtingą pasisveikinimą. Juk tokiais mažais, kitiems galbūt nereikšmingais, tačiau iš tikro svarbiais dalykais po truputį ir ugdome vienas kito toleranciją. Mes su vaikais mokėmės anglišką skaičiuotę, kitų šalių pasisveikinimų. O pamokos pabaigoje vaikučiams sugalvojome kūrybinę užduotėlę – reikėjo nupiešti piešinį, kuriame atsispindėtų tolerancija vaikų akimis. Likome sužavėtos vaikų darbštumu, kūrybingumu bei nuoširdumu. Kiekvienas piešinys buvo įdomus ir skirtingas.
Dirbant kartu su šiais draugiškais, linksmais vaikučiais laikas ėjo neapsakomai greitai. Smagu, jog mūsiškiai mokinukai buvo labai mandagūs, darbštūs, pareigingi, drąsūs! Taigi susitarėme, jog pasimatome tikrai ne paskutinį kartą. Juk mūsų laukia daug naujų projektų!
Tad nuoširdžiausiai AČIŪ visų jaunųjų "mokytojų" vardu tariu mūsų mokinukams! Jūs šaunūs! Norėčiau padėkoti pradinių klasių mokytojoms už tokį šiltą sutikimą bei mūsų mokytojai Inai Gailiūnienei, kurios idėjos niekada neišsenka.
Lankytojai:1414
Reitingas: (18 vertintojai)
Sukūrimo data:11/25/12
Paskutinieji pakeitimai:11/26/12
Įvertinkite šį straipsnį:
Komentarų dar nėra.
My SQL says: Duplicate entry '14302343' for key 'PRIMARY'.
Impressio eJournal © 2020 ŽINGSNIAI Perjungti į Bibliotekos lygmenį